Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tragédie ve Vejprtech: Domov pro postižené zachvátily plameny, 8 mrtvých, starostka smutní

Tragédie ve Vejprtech: Domov pro postižené zachvátily plameny, 8 mrtvých, starostka smutní
Zdroj: profimedia
požár
Ve Vejprtech na Chomutovsku vypukl krátce před pátou hodinou ranní požár v domově pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Plameny si vyžádaly 8 životů, dalších 29 lidí je zraněných, 3 z nich těžce. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje vyhlásila mimořádnou událost. Původní informace o tom, že se jednalo o požár domova důchodců, byly později upřesněny.

Požár v domově pro postižené podle ČTK vypukl krátce před pátou hodinou ranní. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník, na místo dorazilo sedm zdravotnických posádek včetně dvou německých. V plamenech zemřelo 8 lidí.

Operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje uvedl, že hlášeno je už 29 zraněných. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokopa Voleníka byli tři lidé zraněni těžce, jeden byl pak do nemocnice převezen se středně těžkým zraněním.

Ohnisko požáru se podařilo lokalizovat a už se nadále nešíří, na místě zasahují hasičské jednotky, policie i záchranáři. „Krátce před šestou hodinou jsme vyhlásili jako Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje mimořádnou událost v oblasti Kadaň,“ dodal Volejník.

Šíření požáru a tragické skony

„Požár vypukl v jedné z místností a dále se rozšířil do tří místností. Lidé byli vyváděni a vynášeni v maskách. U osmi lidí byl konstatován exitus vlivem nadýchání zplodin,“ řekl České televizi operační důstojník hasičů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy