Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie ve Švýcarsku: Čeští horolezci spadli z několika set metrů a zemřeli

Zdroj: Wikimedia Commons
smrt v horách

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. 

Tragédie potkala dva české horolezce na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. Po pádu z výšky několika set metrů oba zemřeli.

Naposledy příbuzní o mužích podle deníku Blick slyšeli minulý pátek, když z horské chaty oznámili záměr vylézt na horu. V úterý byli nahlášeni jako nezvěstní a ve stejný den byla nalezena jejich těla na úpatí hory.

Oba Češi se minulý pátek ohlásili z horské chaty Mischabeljoch-Biwak nad Saas Fee. Říkali, že chtějí zdolat horu Täschhorn. Od té doby o nich nikdo neslyšel a policie zahájila pátrací operaci, uvedl Blick.

Nyní je jisté, že oba horolezci jsou po smrti. Záchranáři vyprostili jejich těla s pomocí vrtulníku. Podle prvních zjištění se zřítili z výšky několika stovek metrů. Policie kantonu Valais uvedla, že oběti teprve mají být formálně identifikovány. Případ vyšetřují místní úřady.

Související články

Další články