Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragédie ve skateparku na Karlovarsku: Školačku údajně viděly umírat desítky dětí

Tragédie ve skateparku na Karlovarsku: Školačku údajně viděly umírat desítky dětí
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
tragédie na Karlovarsku
Neštěstí ve skateparku na Karlovarsku, kdy teprve 12letá dívka uhořela v doskočišti s molitanem, údajně přihlíželo 25 dalších dětí. Tři kamarádky se tam dostaly dírou v plotě a tzv. foampit zapálily. Jedna z dívek však za nejasných okolností nedokázala utéct a na místě uhořela.

V obci Ostrov nad Ohří v Karlovarském kraji se nachází skatepark, kam vyrazila trojice nezletilých dívek. Podle Blesku se na místě údajně nacházelo asi 25 dětí, které zřejmě viděly, jak v plamenech vyhasíná život jejich 12leté kamarádky. Děti se totiž rozhodly otestovat, co se stane s molitanem po zapálení.

Molitan je v doskočišti ve skateparku u rampy proto, aby se lidem, kteří zkouší zběsilé kousky na kolech nebo skateboardech, nic při dopadu nestalo. Areál byl zřejmě podle informací Blesku v době, kdy tam děti dorazily, otevřený. Objekt je kvůli opakovaným problémům střežen kamerovým systémem městské policie.

Problémový objekt

"Otevírací doba se přizpůsobuje aktuálnímu počasí, protože za deště, za mokra platí zákaz vstupu na překážky a skatepark je uzavřen! Skatepark je osvětlen a také je monitorován kamerovým systémem Městské policie Ostrov," informoval místostarosta města Marek Poledníček.

"Třikrát a dost. Pokud hlídka městské policie, správce či referent MěÚ Ostrov 3× za den bude uživatele usměrňovat a napomínat pro porušování pravidel užívání skateparku, a přesto dojde k nerespektování pravidel i nadále, bude skatepark pro daný den uzavřen," varoval Poledníček.

Úprk před náručí smrti

Dvě dívky po zapálení molitanu stačily utéct, avšak třetí z nich se z neznámých příčin uprchnout nepodařilo a na místě svým zraněním podlehla. Server E-Karlovarsko.cz napsal o tom, že byla dívka na Karlovarsku na prázdninách a jinak pochází z Chomutova. Co se přesně stalo, vyšetřuje policie.

"Ve skateparku v Ostrově došlo dnes po 17. hodině k požáru, při kterém bohužel zemřela nezletilá dívka. Přesné příčiny a okolnosti této tragické události jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů," informovala policie v pátek na Twitteru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy