Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie v Žamberku: Pod dětmi na rybníku se prolomil led, jeden chlapec zemřel

Zdroj: HZS Pardubického kraje
Úmrtí
Čtvrteční neštěstí na žamberském rybníku, kdy se pod dětmi prolomil led, má tragickou dohru. Jak dnes pro eXtra.cz potvrdila tisková mluvčí Pardubického kraje Markéta Janovská, jeden chlapeček při této nehodě zemřel. Podrobnosti o jeho totožnosti ovšem vzhledem k jeho nízkému věku nechce policie sdělovat. Zpráva o úmrtí dítěte kolovala mezi lidmi v internetových diskuzích.

Pod třemi chlapci se v Žamberku na Orlickoústecku prolomil v zámeckém parku na rybníku led. Děti byly odvezeny do nemocnice, jedno z nich však svůj boj o život prohrálo. "Život jednoho z chlapců se bohužel nepodařilo zachránit," potvrdila redakci eXtra.cz tisková mluvčí Pardubického kraje Markéta Janovská.

„Krátce před 15. hodinou ve čtvrtek 4. března jsme od záchranné služby přijali informaci, že se v rybníce v zámeckém parku v Žamberku topí několik dětí. Na místo okamžitě vyrazila hlídka z obvodního oddělení Žamberk, dopraváci a hlídkaři z Ústí nad Orlicí. Každý, kdo v tu chvíli byl na blízku a ve vysílačce slyšel hlášení o tonutí dětí, jel na místo,“ popisuje mluvčí.

Statečný zásah

„Když kolega s kolegyní ze Žamberka přijeli na místo, už viděli, jak se k díře v ledu snaží dostat hasiči,“ pokračuje. Zasahující policista ze Žamberka uvedl: „Hned jak jsme přijeli na místo, viděli jsme asi uprostřed rybníka díru do ledu a hasiče. Absolutně jsme nad ničím nepřemýšleli a běželi jsme po ledu k té díře. Cestou jsem s kolegyní odhazoval součásti uniformy, abychom byli lehčí. V tu chvíli vůbec nepřemýšlíte nad tím, že by se ten led pod vámi mohl prolomit.“

Když se policisté dostali k díře, spolu s hasiči viděli pod ledem dvě děti, které chtěli vytáhnout z vody. Nicméně led se prolomil i pod jedním z policistů, a ten skončil také ve vodě. „Po nějaké době jedno z dětí policista s hasičem vytáhli ven. Druhé se snažili vytáhnout hasiči za pomocí člunu. Po nějaké době byl z vody vytažen i třetí z chlapců. Všichni chlapci, z nichž jeden byl narozen v roce 2010, další v roce 2011 a třetí v roce 2013 byli letecky transportování do nemocnic. Tam skončily i dvě dívky, pod kterými se také propadl led, ale ty se z vody dostaly a běžely pro pomoc,“ popisuje Markéta Janovská. Neštěstí si bohužel vyžádalo život jednoho z chlapců, druzí dva zůstávají v nemocnici, dívky jsou v pořádku.

Související články

Další články