Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tragédie v Prague Lions: Hráč a šéf týmu amerického fotbalu Lukáš Bencalík je po smrti

Tragédie v Prague Lions: Hráč a šéf týmu amerického fotbalu Lukáš Bencalík je po smrti
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
neštěstí
Na pražském Žižkově se o víkendu brzy ráno ozvala obrovská rána, když auto narazilo do budovy jedné z tamních benzín. O život při nárazu přišel hráč a manažer týmu amerického fotbalu Prague Lions Lukáš Bencalík, kterému bylo teprve 31 let. Spoluhráči poslali do nebe dojemný vzkaz...

Prague Lions o bolestivé zprávě informovali na Facebooku "Prague Lions zasáhla o víkendu smutná zpráva. Po tragické nehodě nás opustil člen naší rodiny, Lukáš Bencalík. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a blízkým Lukáše," stojí v prohlášení. Podle sociálních sítí to vypadá, že ještě v prosinci měl přítelkyni, se kterou si pořídil pejska.

Roky skvěle odvedené práce

Bencalík má za sebou roky práce v Prague Lions. Za tým léta hrál a vedl jej kupředu jako generální manažer. Loňský červen se mu dokonce podařilo je po 13 letech dotáhnout k vítězství na Czech Bowlu. Letos mu sice zmařil plány koronavirus, ale na ročník se i tak těšil. Chvástal se, že ještě zesílil a je připravenější, než kdy dřív.

Nejasnosti kolem autonehody

Jeho život skončil naprosto tragicky a v tak mladém věku. Policie uvádí, že Bencalíkovo auto jelo rychlostí 150 až 200 kilometry za hodinu. Pak měl Lukáš narazit do sloupu u benzinové pumpy. Utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel na místě. "Výsledky pitvy, která ukáže, zda nebyl řidič pod vlivem návykových látek, budou k dispozici zhruba za měsíc," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Zda šlo o smůlu, mikrospánek nebo pití a drogy se zatím neví. Teď se o tom dá jen spekulovat.

"Luky, děkujeme za vše, co jsi udělal pro Lions, budeme se snažit naplnit tvé sny," vzkázali mu do nebe pražští lvi. Rodák z Příboru už bohužel své sny naplnit nemůže. Spoluhráči jej navždy uvidí jako naprostého snílka plného energie, vynalézavosti a pozitivity. Tak ho popsal hlavně trenér lvů Zach Harrod. Chlapci celý profil vystavili do černé, aby uctili jeho památku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy