Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Tragédie v porodnici v Mostě: Maminka (17) způsobila SMRT teprve dvoudennímu miminku!?

Zdroj: Profimedia.cz
Tragédie nepředstavitelných rozměrů se o víkendu udála v porodnici v Mostě. Teprve dvoudenní miminko zemřelo, přičemž příčiny smrti jsou zatím předmětem vyšetřování. Není to přitom zdaleka poprvé, co v tomto nemocničním zařízení došlo k úmrtí kojence.

"Mohu potvrdit, že o víkendu došlo v mostecké nemocnici k úmrtí novorozence. K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva," sdělil televizi Prima policejní mluvčí Daniel Vítek.

Za smrt miminka údajně může sedmnáctiletá matka, která prý teprve dvoudenního potomka zalehla při kojení. Jde však o zatím nepotvrzenou verzi, ke které se nevyjádřila ani policie, ani nemocnice. Ta s ohledem na věk zesnulého novorozence odmítla případ jakkoliv komentovat.

Není to poprvé, co v mostecké porodnici musejí řešit takovou tragickou událost. Kojenců tam v minulosti bohužel zemřelo více. Mostecký soud dokonce v jednom případě uznal vinnými několik lékařů ze zanedbání péče.

Probíhá policejní vyšetřování, jehož závěry se kromě pitvy budou zakládat rovněž na výsleších nemocničního personálu a samotné matky.

Související články

Další články