Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie v pardubické nemocnici: První slova zdrcené Adámkovy (10) matky!

Zdroj: Archiv Jana Vyčítala
+ Dalších 6 fotografií
Adámek
Před rokem a půl se rodičům malého Adámka (10) naprosto změnil život. Jejich syn totiž po operaci krčních mandlí skončil v kómatu, ze kterého se dodnes neprobral. Navíc má poškozený mozek. Adámkův otec Jan Vyčítal je toho názoru, že za současný stav jeho syna může pardubická nemocnice, kde došlo k hrubému pochybení zdejších zaměstnanců. S jakými slovy přišla Adámkova matka?

Již dříve jsme vás informovali o tom, že rodina postiženého Adámka po pardubické nemocnici žádá odstupné ve výši 22 milionů korun.

„Požadovaná náhrada sestává z náhrady za vytrpěnou bolest ve výši 2 miliony korun a z náhrady za ztížení společenského uplatnění (za trvalé následky) ve výši 20 milionů korun, a to mj. při zohlednění 1. výše náhrad přiznávaných soudy v obdobných případech velmi těžkého poškození zdraví, 2. velmi nízkého věku, v němž k trvalému poškození zdraví došlo, 3. míry zavinění na straně nemocnice a 4. dosavadního přístupu nemocnice k celé věci,“ vysvětlil nám právník rodiny, která bojuje za práva svého milovaného chlapce.

Jako největší bojovník za malého Adámka se v posledních dnech jeví jeho otec Jan Vyčítal, který se s pardubickou nemocnicí soudí a komunikuje s médii. Ve stínu tak trochu zůstává Adámkova maminka, která byla se svým synem v nemocnici v osudný den, kdy se oběma navždy změnil život…

A oba dva zažili doslova noční můru. Matka se svým Adámkem, který silně krvácel, uvízla na chodbě a nikdo jí nedokázal pomoct. Maminka pod návalem stresu na chodbě zkolabovala. Mezitím její syn dále krvácel. Pomoc ale přišla až za třináct minut. „Nedovedete si představit, jak dlouhých mi těch třináct minut připadalo. Jako celá věčnost,“ říká pro Blesk.cz maminka Jana.

Když na místo dorazil lékař, chlapec byl v bezvědomí a chroptěl. Adámka poté převezli do nemocnice v Hradci Králové, kde se rodiče dozvěděli zdrcující informace.

„Službu konající lékař sdělil, že Adámkův stav je velmi kritický, že nyní rozhodne 48 hodin. Věřte nám, že žádný rodič nechce v životě slyšet takovou větu. Během několika hodin jde Adámek ještě několikrát na operační sál,“ píší rodiče na webu, který je věnován Adámkovi.

A bylo hůř. „Po několika dnech přichází první předběžná vyšetření. Adámek má poškozený téměř celý mozek. Jen těžko, spíše vůbec člověk nedokáže přijmout tuto informaci, toto sdělení lékařů. Uvědomujete si, že už nikdy nebude nic jako dřív. Ale vlastně toto odmítáte přijmout. A nesmíte to přijmout, protože jinak se tato situace ani nedá zvládnout. Musíte věřit a doufat, že se Adámkův stav bude vyvíjet,“ vzpomínají rodiče.

Pokud vás tento příběh dostal stejně jako mnoho ostatních, tak neváhejte a pomozte Adámkovi tím, že pošlete peníze na jeho účet. Více informací se dozvíte ZDE.

Související články

Další články