Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie v Liberci: Holčička (5) tu ochrnula a zemřela, odškodnění rodičům je slabá záplata

nemocnice platí
Po deseti letech sporů se rodiče ochrnuté dívenky dočkali od nemocnice odškodnění, na kterém se obě strany dohodly mimosoudně. Dívka, která tehdy v pěti letech v liberecké nemocnici ochrnula, však mezitím bohužel zemřela.

Okresní soud v roce 2016 rozhodl, že nemocnice musí zaplatit dvě částky. Přes 10 milionů musela nemocnice zaplatit těžce postiženému nezletilému dítěti. Jednalo se o mimořádnou částku, jelikož dívka byla po propuštění zcela vyřazena ze života. Dalších 905 tisíc přiznal soud matce, která se o dceru musela nepřetržitě starat.

Nemocnice se však odvolala, protože necítila vinu za ochrnutí dívky. Mezitím však holčička zemřela, nedočkala se tedy částky, která jí mohla v jejím těžkém životě přilepšit. „Z obsahu rozhodnutí krajského soudu plyne, že účastníci věc vyřešili mimosoudní dohodou. Podle ní nemocnice zaplatí pozůstalým rodičům částku 4,9 milionu korun,“ uvedl pro server idnes.cz soudce Okresního soudu v Liberci Petr Hoček. Stranám zatím nebylo doručeno rozhodnutí, kauza tak ještě v pátek nebyla pravomocně skončena.

Peníze poputují z pojistky nemocnice, která je na podobné případy pojištěna. Matka zemřelé dívky se dostala do těžké životní situace. Po smrti dcery musela opustit bezbariérový byt a hledat si nový. „Úmrtí mé dcery je pro mě velice bolestivé a jistě pochopíte, že se již k ničemu nechci ani nebudu vyjadřovat,“ napsala redakci MF DNES.

Devět let se o dceru starala a nyní si musela najít zaměstnání, aby se uživila.

Smutný příběh začal v roce 2009, kdy byla v Krajské nemocnici Liberec hospitalizována pětiletá dívka s laryngitidou. Jednoho dne ve tři ráno ale přestala znenadání dýchat. Nedýchala déle než pět minut, než se lékařům podařilo dítěti obnovit základní životní funkce. Kvůli tomu měla dívka poškozený mozek a zcela ochrnula.

Nemocnice chybu dlouho odmítala.

Související články

Další články