Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Tragédie v Krkonoších: Otec (†46) vzal rodinu na lyže, zabil ho náraz do sloupu

Tragická událost.
Dnes v odpoledních hodinách byla přivolaná záchranná služba na sjezdovku Portášky ve Velké Úpě. Šestačtyřicetiletý lyžař tam nešťastnou náhodou upadl a následně narazil do sloupu. Náraz byl tak silný, že na místě zemřel!

„K nehodě na Portáškách došlo trochu jinak, než byly prvotní informace. Podle očitého svědka lyžař na sjezdovce upadl. Zhruba dvacet metrů pak klouzal po sněhové pokrývce a teprve poté narazil do sloupu. Ten je obalen ochrannou matrací,“ řekla iDNES.cz mluvčí SkiResortu Černá hora-Pec pod Sněžkou, kam sjezdovka Portášky patří, Zina Plchová.

Tento náraz byl ale smrtelný a muž, který si užíval nedělní lyžování s rodinou, na místě zraněním podlehl. Na místě je i psycholog, který pomáhá rodině zesnulého. Je to už druhý případ od začátku roku. Mladá maminka Lucia s manželem učili děti lyžovat v Tatrách, jí se podle svědků vypnula lyže, ona si pro ni chtěla dojít, na zledovatělém svahu jí to ale podklouzlo a ona narazila do sloupu vleku.

Okamžitě se jí snažil pomoci přítomný lékař Horské služby, ženě už však nebylo pomoci.

Související články

Další články