Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tragédie v Klatovech: Mladík skočil z Černé věže ze 70 metrů, na místě zemřel

Tragédie v Klatovech: Mladík skočil z Černé věže ze 70 metrů, na místě zemřel
Zdroj: archiv Klatovy
sebevražda
Nedělní podvečer v Klatovech na Plzeňsku přinesl tragédii. Na tamním náměstí spadl dvacetiletý mladík z Černé věže, která je vysoká 81 metrů. Na místě byl mrtev, policie jeho smrt vyšetřuje jako sebevraždu. Svědkem tragédie byl i malý chlapec.

Vyhasl další mladý život, který si zřejmě vzal muž sám. Pád z jednaosmdesáti metrů přežije jen opravdový šťastlivec, což chlapec nebyl. Lékař, jakmile dorazil na místo, konstatoval smrt. "Před 17. hodinou došlo k pádu 20letého muže z Klatovska z věže. Případe se zabývají policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování," informovala policejní mluvčí Martina Korandová.

Svědkem byl i malý chlapec

"Náš lékař pouze konstatoval smrt," přidala se Mária Svobodová, která působí jako mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby. Pád mladíka zahlédlo několik svědků. "Periferně jsem zahlédla, jak něco letělo z věže a pak jsme uslyšeli hroznou ránu. Několik lidí bylo přímo u toho, běželi hned pro městskou policii, která sídlí v sousedství," uvedla jedna svědkyně Deníku.

Hrůzostrašnou vzpomínku bude mít do konce života i malý chlapec. "Šel jsem z cukrárny a prošel podchodem. Dopadl vedle mě. Utekl jsem," vylíčil chlapec.

Třetí sebevražda za deset let

Není to poprvé, co někdo z Černé věže skočil s úmyslem si vzít život. Za posledních deset let se takové případy odehrály rovnou tři včetně toho z nedělního odpoledne. Před deseti lety koncem října přišla stejným způsobem o život jednadvacetiletá dívka z Libereckého kraje. Svědci uvedli, že vyšla na věž, zula si boty, odložila batoh a skočila.

Čtyři roky poté spáchala sebevraždu i 28letá žena, která si podle Deníku donesla i židli, odložila tašku a vrhla se za stejným osudem. Na místě zemřela. Tamější radnice uvažovala, zda nebude lepší věž zabezpečit sítí, nakonec z toho sešlo. Možná by to mladík dnes přežil...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy