Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Tragédie v karvinském dole: Požár se podařilo uhasit, záchranáři vyprošťují těla obětí

+ Další 2 fotografie
Výbuch dolu v Karviné, který usmrtil několik horníků, otřásl Českem. Následný požár se s největší pravděpodobností podařilo zahnat a záchranáři se vydali pro těla zesnulých. Ze třinácti obětí se jim zatím podařilo vyprostit tři.

Místo tragédie, při níž zemřelo třináct horníků, nyní ohledávají pracovníci OKD. Ti vybudovali v podzemí provizorní stěny, které by měly zabránit přísunu vzduchu do míst, kde by kyslík v kombinaci s metanem mohl způsobit další výbuch. Poté, co horníci prostory prohledali, záchranáři z nich vyprostili těla tří obětí.

"OKD ":https://www.extra.cz/tema/okdnyní bude pokračovat podle plánovaného postupu. Podzemní prostory by měly být ochlazeny dusíkem, toto chlazení může trvat i několik týdnů.

Ačkoliv podle naměřených hodnot koncentrace výbušných plynů v dole klesla, v některých místech je stále velké riziko dalšího výbuchu. V těchto prostorách byla naměřena vysoká koncentrace metanu a kyslíku, pokud se tyto plyny smísí, může dojít k další explozi.

Mohlo by vás zajímat

Další články