Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Tragédie v Havířově! Při požáru přišly o život dvě děti, třetí se povedlo dostat ven

Tragédie v Havířově! Při požáru přišly o život dvě děti, třetí se povedlo dostat ven
Zdroj: profimedia
požár
Obrovská tragédie se stala v pondělní v podvečer v Havířově. Při velkém požáru přišly o život dvě děti. Třetí bylo včas vysvobozeno náhodným kolemjdoucím a svědkem události. Jeden byt v Havířově-Šumbarku pohltily plameny, které šlehaly z oken do příjezdu pěti jednotek hasičů.

Moravskoslezští hasiči museli v pondělí kolem půl čtvrté odpoledne vyjet k domu v Havířově, přesněji do městské části Šumbark, kde hořel jeden z bytů. Byt se nacházel v prvním patře a při příjezdu hasičských jednotek z oken šlehaly plameny a valil se z nich hustý dým. Upozornil na to web TN.cz.

Dvě děti nepřežily, třetí je zraněné

Tragédie si vyžádala dvě oběti, kterými byly děti předškolního věku, jak uvedla tamní televize Polar. Mluvčí hasičů uvedl, že se ještě před jejich příjezdem podařilo třetí dítě zachránit, což se povedlo náhodnému svědkovi, který měl vykopnout dveře od bytu. Zasahovalo zde pět hasičských jednotek.

"Požár nepřežily dvě děti, třetí dítě se podařilo zachránit kolemjdoucím mužem, který měl vykopnout dveře silně zakouřeného bytu, a je zraněné. Příčina vzniku a okolnosti požáru jsou v šetření," uvedl v prohlášení mluvčí hasičů Petr Kůdela. Zásah hasičů byl v silně zakouřeném bytě 3+1 náročný a oheň dostali pod kontrolu za dvacet minut. Dohašování jim zabralo více než hodinu.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy