Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tragédie v egyptské Hurghadě: Útočník pobodal šest turistů. Byla zraněna i Češka

Další útok!
Zdroj: Twitter
+ Další 4 fotografie
V egyptském letovisku Hurghada u Rudého moře došlo k vážnému napadení, když zatím neznámý útočník pobodal šest lidí. Okamžitě po útoku byl zadržen, ale jeho motiv zatím policie nezná. O události informovalo egyptské ministerstvo vnitra. Podle prvních informací byla zraněna také Češka. V pátek večer to potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Češka ve věku 36 let byla lehce zraněna na noze.

Oblíbené letovisko Hurghada u Rudého moře není již vůbec bezpečné pro turisty. Útočník s nožem v ruce pobodal šest turistů. Policie ho ihned zatkla, ale jeho motiv je zatím neznámý. Prozatím není známa národnost ani zdravotní stav pobodaných turistů.

Mezi oběťmi jsou údajně hlavně cizinci. Agentura Reuters informovala o tom, že dva napadení ukrajinští turisté jsou po smrti. Později agentura Reuters uvedla, že oběti pochází z Německa.

Server novinky.cz uveřejnil, že podle informací cestovní kanceláře Blue Style byl tohle ojedinělý útok. Čeští turisté by měli být pravděpodobně v pořádku.

Podle prvních informací byla zraněna také Češka. Ministerstvo zahraničí České republiky to oficiálně potvrdilo v pátek večer. Češka ve věku 36 let byla lehce zraněna na noze.

Související články

Další články