Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie v covidové škole: V Bílině podlehla nákaze oblíbená učitelka

Ilustrační obrázek.
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

V Bílině došlo k tragickému úmrtí. Jedna z učitelek Základní školy Za Chlumem se nakazila koronavirem a následně zemřela. Učitelé i žáci jsou zprávou zdrcení. 

Na oficiálních stránkách základní školy Za Chlumem v Bílině se objevilo velmi smutné oznámení. "S velkou lítostí a bolestí Vám oznamujeme, že dnes v noci zesnula jedna z našich zaměstnankyň a blízkých kolegyň. S ohledem na rodinu a blízké v současné chvíli nebudeme více sdělovat, vzpomínku zveřejníme během tohoto týdne. Svíčky a vzpomínky je možné položit a zapálit v předním atriu školy nebo předat službě na vrátnici během úterý a středy v době od 8:00 do 14:00. Děkujeme za Váš respekt a tichou vzpomínku," stojí na oficiálních stránkách školy.  

Jedna z tamních učitelek náhle podlehla nákaze koronavirem. Příčina úmrtí sice ve zprávě zveřejněna nebyla, ale starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (za ANO) deníku Právo prozradila, co se mělo stát.

Škola, v níž pedagožka působila, musela být po rozhodnutí hygieniků uzavřena 30. října, protože se v ní nekontrolovatelně šířil koronavirus. V karanténě se tak ocitlo kolem 600 lidí a dva měli skončit v nemocnici, protože byl jejich stav vážný.  ​Na začátku měsíce se nákaza prokázala u devíti dětí a jednoho pedagoga.

Měla zemřít na koronavirus

Na dotaz, zda učitelka zemřela v nemocnici po nákaze koronavirem, odvětila starostka města následovně: „Je to bohužel pravda.” Více se ale k celé záležitosti nechtěla vyjadřovat, protože je to soukromá věc rodiny. 

Související články

Další články