Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie v Chorvatsku: Nehoda autobusu si vyžádala 10 mrtvých a 45 zraněných

Zdroj: Profimedia
Tragédie

Minimálně deset obětí si vyžádala autobusová nehoda, která se stala na východě Chorvatska. Autobus jel pravděpodobně z Německa do Kosova. Dalších zraněných je 45, ti byli transportováni do nemocnice.

Tragédie v Chorvatsku

Nejméně deset lidí nepřežilo ranní havárii autobusu, který sjel z dálnice na východě Chorvatska. Informuje o tom agentura AP, podle níž policie hlásila také 45 zraněných. Autobus údajně mířil z Německa do Kosova, příčina jeho nehody nebyla dopoledne známá.

Jak informovala ČTK, vůz havaroval okolo šesté hodiny ranní u města Slavonski Brod a podle fotografií z místa skončil obrácený na bok v trávě vedle vozovky. Na místě byli hasiči a zdravotníci a provoz na dálnici spojující Záhřeb se severní částí Srbska se zastavil.

Autobus sjel z dálnice

Místní policejní velitel Franjo Galić řekl, že autobus byl plný a vezl více než 60 lidí. Ranní havárii popsal jako jednu z nejhorších nehod, jakou kdy viděl. Nemocnice ve Slavonském Brodu přijala 45 pasažérů, z nichž osm mělo podle šéfa zdravotnického zařízení Josipa Samardziće vážná zranění.

"Doufáme, že se zranění cestující uzdraví," vzkázal prostřednictvím twitteru chorvatský premiér Andrej Plenković. Oznámil při tom, že na východ Chorvatska mířili ministr zdravotnictví Vili Beroš a šéf úřadu civilní obrany, aby se seznámili se všemi okolnostmi neštěstí.

Policie už předtím uvedla, že havarovaný autobus měl kosovské poznávací značky a mířil do kosovské metropole Priština na pravidelné lince z Německa. Proč brzy ráno sjel z dálnice, nebylo bezprostředně jasné.

Související články

Další články