Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie u Nymburka: Sanitka jela od jiné nehody, havarovala, žena zemřela, 6 zraněných

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia

Mezi Nymburkem a Budiměřicemi se dnes odpoledne srazila sanitka krajské záchranné služby s osobním vozem. Při nehodě se šest lidí lehce až středně těžce zranilo, jedna žena zemřela. Na místě zasahovalo pět posádek záchranářů a dva vrtulníky, řekli ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Homolová a policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle Homolové vezla sanitka do nemocnice dvě lehce zraněné osoby od jiné nehody. Podle Truxy jelo v protisměru osobní auto, které se sanitce snažilo umožnit průjezd, řidička tak přibrzdila, zezadu do ni ale narazila dodávka, která auto vymrštila před protijedoucí sanitku. "Spolujezdkyně z osobního auta na místě zemřela," řekl Truxa. Původně uvedl, že zemřela řidička.

Sanitka patřila krajským záchranářům, sloužila na stanovišti v Městci Králové. Zemřelou spolujezdkyni na místě vyprošťovali hasiči, záchranáři se ji následně snažili resuscitovat.

Místo nehody se dá objet po hlavní silnici přes Poděbrady a Netřebice, případně po silnici nižší třídy přes Velké Zboží a Křečkov.

Související články

Další články