Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Smrt u Jaroslavle: Vdovy po Rachůnkovi a Markovi se dostaly ze dna, Vašíčkova dívka čeká miminko

Smrt u Jaroslavle: Vdovy po Rachůnkovi a Markovi se dostaly ze dna, Vašíčkova dívka čeká miminko
Zdroj: Extra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 26 fotografií
9 let od tragédie
Jen málokterý hokejový fanoušek v Česku zapomněl na letecké neštěstí v Jaroslavli. Přesně před devíti lety se v ruském městě zřítilo letadlo s hokejisty tamního klubu a na palubě byli i tři čeští hráči. Jan Marek (†31), Josef Vašíček (†30) a Karel Rachůnek (†32) ten den přišli o život. Trpěl nejen hokejový národ, velká rána to byla zejména pro jejich partnerky. Kateřina Rachůnková (40), Lucie Marková (39) a Michaela Jajtnerová (37) během jednoho tragického okamžiku přišly o své životní lásky. Jak se tři ženy vyrovnaly se zdrcující ztrátou?

Letecké neštěstí v Jaroslavli bylo obrovským šokem pro celý svět. Sedmého září 2011 se krátce po startu zřítilo letadlo, na jehož palubě bylo 45 osob. Většina z nich byli hokejisté týmu Lokomotiv Jaroslavl, kteří cestovali k zápasu s Dynamem Minsk. Mezi nimi byli i tři čeští hráči Jan Marek, Josef Vašíček a Karel Rachůnek. Pád letadla přežil jediný člověk, zázrakem vyvázl jen mechanik Alexander Sizov (61).

„Dnešek je nejtemnější den v dějinách našeho sportu,“ uvedl ihned po tragédii prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel a pravděpodobně měl pravdu. Rozhodně nejtemnějším ale byl hlavně pro rodiny zesnulých a jejich partnerky.

Miminko pomůže zahnat temné vzpomínky

Například Josef Vašíček měl těsně před svatbou. Měl si brát svoji snoubenku Michaelu Jajtnerovou (37). Ta se ale místo veselky dočkala pohřbu svého milovaného. Už tak dost náročné období jí ještě stěžovaly nepříjemné problémy, když se s Vašíčkovou rodinou soudila o dědictví po zesnulém hokejistovi. Ze soudního řízení nakonec odešla vítězně s několika miliony.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Časem si pak našla přítele Lukáše Lhotáka, který hraje hokej ve švýcarské nejvyšší soutěži. S partnerem jsou už čtyři roky a nedávno na oslavu jejich výročí dokonce zveřejnili, že čekají miminko! Jajtnerová tak opět zažívá šťastné chvíle, které jí dávají zapomenout na těžké období.

Kateřina Rachůnková si vzala Karlova kamaráda

Obzvlášť těžké to pak měly vdovy po Karlu Rachůnkovi a Janu Markovi. Dcera prvně jmenovaného a syn Marka budou znát tatínky jen z vyprávění. Jan Marek svého tehdy narozeného syna ani pořádně neobjal, na světě ho chtěl pořádně přivítat až po sezoně...

To byl případ i Kateřiny Rachůnkové (40), která zůstala sama na syna Matýska (12) a dceru Kačenku (9). Ta se totiž narodila těsně před tragédií a svého tátu si tak nemá šanci pamatovat. Rachůnková nesla ztrátu svého milovaného partnera velice těžce a nějakou dobu se utápěla v depresích. Ty překonala i díky Karlovu blízkému kamarádovi a rovněž hokejistovi Petru Vampolovi (37).

Pro Rachůnkovou se nakonec vše v dobré obrátilo. Přátelství s Vampolou přerostlo v lásku, z níž v roce 2016 vzešla dcera Anička (4). Minulý rok pak Vampola požádal Rachůnkovou o ruku a oba manželé spolu žijí šťastně dodnes.

Lucie Marková vypráví svému synovi o tátovi

Se ztrátou milovaného manžela se těžce vyrovnávala i Lucie Marková (39). Ta podobně jako Rachůnková porodila krátce před tragédií. Ani Honzík (9) tak pořádně nepoznal svého tátu. Marková měla nejprve velké problémy o svém zesnulém manželovi mluvit. I to ale nakonec překonala. „Řekla jsem mu o tatínkovi všechno. Ví, jak Honzík zemřel. Když se ho někdo zeptá, řekne mu to. Ale ptá se na něj často, má rád, když mu o něm vyprávím. Sám to vyžaduje,“ prozradila deníku Sport Marková, která se od té doby médiím vyhýbá.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy