Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie smrti ředitele IKEA Michala Kroupy: Zdrcená Petra čeká jejich syna

Tragédie smrti ředitele IKEA Michala Kroupy: Zdrcená Petra čeká jejich syna
Zdroj: Se svolením Petry Chovancové
Úmrtí

S tragickou zprávou se musí vyrovnávat Petra Chovancová. Její partner Michal Kroupa, marketingový ředitel IKEA pro český, slovenský a maďarský trh, se totiž před několika dny zřítil z výšky několika set metrů při výstupu na švýcarskou horu Täschhorn. Pád společně se svým parťákem nepřežil a doma tak zanechal těhotnou přítelkyni, jejíž miminko nikdy nepozná svého otce.

"S nesmírným zármutkem vám musím oznámit, že nás dne 14.8.2021 opustil kolega, kamarád, partner a člen rodiny Michal Kroupa. Při dobývání alpských 4000 se zřítil spolu se svým parťákem z hory Täschhorn, na místě byli oba mrtví," napsala na LinkedIn Kroupova partnerka Petra Chovancová.

"Zemřel u toho, co miloval, tu jiskru v oku, kterou měl, když šlapal po kopci, jen máloco vysvětlí, a když mohl, tak toto štěstí sdílel se mnou. Nyní jsem s ním být nemohla, ale do hor jezdil po naší domluvě a já z něj po jeho návratu čerpala neskutečnou energii a štěstí, které v nich nasbíral," popisovala přítelovu vášeň zdrcená partnerka.

Z Petry udělal cestovatelku

Chovancová se běžně vydávala na výpravy se svou láskou. Jak uvádí v emotivním vyjádření, za společných 10 let si připadala, jako by v jeho společnosti prožila dalších 20. "Díky němu jsem zažila to, k čemu bych se sama jen těžko odhodlala. Udělal ze mě horalku, cestovatelku, s ním jsem se naučila jachting, skialpy, běžky, paragliding, v barace vyjela na divokou řeku nebo sjížděla české peřeje na paddle boardu," vysvětluje.

Kroupova partnerka by na osudné výpravě dost možná nechyběla, kdyby nečekala miminko. To ale teď bude muset vyrůstat bez svého tatínka. "Nyní musím soustředit veškerou sílu a energii do zvládnutí těžké životní situace. Vychovat našeho syna podle našich společných hodnot a mít Michalův život jako vzor pro nás oba," má jasno Chovancová.


Související články

Další články