Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tragédie: Školáka zastřelila policie, když šel vrátit kamarádovi maketu střelné zbraně

Ilustrační foto

V kalifornském městě Sparks se odehrává jedna tragická událost za druhou. V pondělí 22. 10. ráno došlo v místní škole ke střelbě. Jeden ze žáků zastřelil učitele a dva spolužáky zranil. Poté obrátil zbraň proti sobě.

Den na to, v úterý večer, přišel o život další ze žáků místní základky. Třináctiletý Andy Lopez nesl maketu kalašnikova svému kamarádovi, který si ji u něj o víkendu zapomněl. Po cestě narazil na policejní hlídku, která nebyla schopna rozpoznat bakelitovou zbraň od pravé.

Hlídka dvakrát zvolala ‚Odlož zbraň!‘, Andy Lopez se otočil na hlídku a hlaveň zbraně tím pádem mířila přímo proti hlídce. Ta okamžitě pálila.

Podle svědků vystřelila policie do mladíkova těla hned sedmkrát. Rodina chlapce je v péči psychiatrů. Z takového nedorozumění se rodiče asi nikdy nevzpamatují.

Na místo neštěstí se schází celé město. Přátelé přinášejí svíčky, plyšové hračky a květiny. Mluvčí základní školy, která si toho za dva dny vytrpěla opravdu mnoho, uvedla, že byl Andy chytrý a hodný chlapec.

Související články

Další články