Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tragédie seriálu Eliška a Damián: Diváci ho i přes zdrcující kritiky uvidí dál, i kdyby nechtěli

Robert Urban a Emma Smetana: prý jim to spolu sluší víc než Robertovi s Evou Burešovou.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Další 3 fotografie
BUDOUCNOST

Když nějaký seriál u diváků silně neuspěje, většinou ho televizní kanály nemilosrdně zaříznou. Jenže jiná je situace u TV Prima. I když Eliška a Damián sklízí obrovský výsměch a s druhým dílem šla sledovanost o radikálních čtyři sta tisíc diváků dolů, seriál bude podle exkluzivních zjištění eXtra.cz pokračovat ještě pořádně dlouho. Diváci se jen za pár dílů lehce zbaví současných hlavních hvězd. 

Eliška a Damián: Demolice seriálu pokračuje

Na ČSFD osmiprocentní seriál Eliška a Damián má smůlu: diváci ho cupují nevídaně zdrcujícím způsobem.

A i tentokrát se stala hlavním terčem kritiky Emma Smetana, jejíž herecké výkony řadě diváků leží v žaludku. „Jako český divák vás prosím, abyste udělali službu i Emmě a další díly už nevysílali,“ nebral si na Facebooku Primy servítky Vítek, ke kterému se přidává i Jarin: „Tak i po druhé epizodě stále stejný názor. Totální kravina, prkenné herecké výkony. Už dlouho jsem nic tak mizerného neviděl,“ napsal. „Ztráta herecké a scenáristické důstojnosti v přímém přenosu,“ vyjadřovala zase ostrou kritiku Renata.

A takových odsudků a výzev k zastavení mizérie jsou stovky, ne-li tisíce. Existují i pozitivní reakce, ty jako by ale byly v drtivé menšině.

Jenže všechny podobné požadavky mají obrovskou smůlu: Eliška a Damián se odvysílá celý, i kdyby se na hlavu stavěli. A bude pořádně dlouhý.

Proč neskončí, i kdyby šlo o fiasko

Důvodem je to, že hodit do škarpy docela nákladně natočený materiál se nikomu nechce. „Už teď jsou natočené tři série po dvanácti dílech, čtvrtá se, pokud vím, dopisovala a další byly v plánu. Jestli ty vzniknou, to se teď určitě brzy bude řešit a vyhodnocovat, ale těch 36 dílů prostě musejí odvysílat,“ prozrazuje eXtra.cz dobře informovovaný zdroj ze štábu fantasy seriálu s cestováním časovými osami.

„Propad čtyři sta tisíc je strašně nemilý, ale u novinek, než se ustálí, se to může stávat. Prima není zbrklá, zatím tomu podle mě nebude brát ani lukrativní sobotní vysílací čas,“ domnívá se.

Emma Smetana byla s natáčením spokojená:

Minimálně dalších 34 týdnů tak každopádně diváci uvidí to, co zatím příliš vřele nepřijali, spíš naopak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy