Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tragédie při porodu: Třicetiletá sportovkyně zemřela v komatu, Bobanka své dítě nikdy neviděla

Tragédie při porodu: Třicetiletá sportovkyně zemřela v komatu, Bobanka své dítě nikdy neviděla
Zdroj: instagram Bobany Velickovic
+ Další fotografie
úmrtí
Srbská reprezentantka Bobana Veličković zemřela ve věku třiceti let kvůli porodním komplikacím. Dítě, které porodila před třemi týdny, nikdy nepoznala. Ztráta mistryně světa a mnohonásobné mistryně Evropy zasáhla nejen srbský sport, ale i její kolegyně.

V únoru 2020 získala zlato za třetí individuální titul šampionky roku ve Vratislavi, který byl jejím posledním. V disciplíně střelba ze vzduchové pistole na vzdálenost deseti metrů ale získala mnohem více ocenění. Je držitelkou devíti zlatých medailí a v roce 2016 obsadila sedmé místo na olympiádě v Riu.

Mnohonásobná mistryně Evropy a mistryně světa ve střelbě Bobana Veličković zemřela dvacet dní poté, co porodila dítě. Problémový porod ji nakonec stál život. Po deseti dnech v kómatu zemřela. Její dítě je ale v pořádku.

Srbský olympijský výbor vyjádřil lítost nad tragickou smrtí své reprezentantky, která byla významnou osobností v jejich týmu. „Byla to skvělá bojovnice, ale bohužel přišla v dalším boji o život,“ řekla srbská střelecká federace.

Bobaně napsala na Instagramu vzkaz i řecká šampionka Anna Korakaki. "Vyjadřuji nejhlubší soustrast rodině a srbskému střeleckému týmu. V těchto chvílích smutku se modlím za všechny. Milá Bobano, budeš mi moc chybět," píše.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy