Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie před natáčením filmu Báječná léta pod psa: 3 věci, o kterých jste netušili!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Zajímavosti
Báječná léta pod psa je autobiografický román spisovatele Michala Viewegha, který se stal předlohou pro stejnojmenný film. Snímek vznikl pod taktovkou režiséra Petra Nikolaeva a do hlavních rolí byli obsazeni Ondřej Vetchý a Libuše Šafránková. Natáčení ale probíhalo za dramatických okolností.

Ondřej Vetchý zazářil v roli otce, vzdělaného muže, který se v šedesátých letech snaží co nejlépe zajistit rodinu bez ztráty důstojnosti. A to až tak moc, že se dostává na hranici šílenství. Jeho smutek a beznaděj nebyly ve filmu hrané.

1. Smrt Ondřejova tatínka

V době natáčení se Ondřej Vetchý nacházel ve velmi těžké situaci. Jeho vlastní otec umíral na leukémii a měl velké bolesti. A to takové, že prosil vlastního syna, aby mu pomohl zemřít. „Byli jsme domluvený, že tátu vezmu z nemocnice, kde ležel. Říkal mi: Kup prášky na spaní, rohypnoly, dvě krabičky, já končím. Řekl jsem mu: Táto, já nemůžu, na to nemám právo. A on na to, že musím, že jsem jeho nejlepší kamarád,“ prozradil Ondřej Vetchý. Ten ve filmu sám hrál muže, který si chtěl sáhnout na život. Jeho kolegové o dilematu nic nevěděli.

„Trval na tom, tak jsem mu dal pět celaskonů a dva rohypnoly, jako že to jsou ty prášky. On se se mnou rozloučil. Bylo to hrozný. Za chvíli usnul a já seděl u postele a čekal, až se probudí a seřve mě, že jsem ho zklamal. Po šesti hodinách se probudil, usmál se a řekl: Ondro, já tě tak rád vidím. To bylo v sobotu. V neděli umřel a v pondělí jsme točili," popsal Vetchý začátky natáčení.

2. Utrpení na obrazovce

I když má film mnoho humorných scén, tak celkově to byla docela "depka". A optimistické nebyly ani pořady, které filmová rodina strávila před obrazovkou. V momentě, kdy Kvido přiběhne domů, běží v televize film Kladivo na čarodějnice. Jindy zase rodinka sleduje Spalovače mrtvol. A to scénu, když pan Kopfrkingl básní o úžasném "pohřbu žehem".

3. Lítý boj o hlavní role

Mnoho herců správně odhadlo, že film Báječná léta pod psa bude pecka. Kvůli roli Aleše, otce rodiny, přišel na konkurz Josef Abrhám, Bolek Polívka nebo Jan Hartl. O Kvidovu matku Helenu zase bojovala i Ivana Chýlková či Simona Postlerová

Film nakonec navštívilo 350 tisíc diváků a na Čechy měl fenomenální zisk - více než 14 milionů korun!

Související články

Další články