Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tragédie objasněna: Z vláčku pustila chlapce (†5) vlastní matka. Chtěla s ním předčasně vystoupit

Maminka malého chlapce zastavení vláčku asi špatně vyhodnotila.
Ilustrační foto.
Zdroj: archiv
Strašlivé neštěstí se událo včera nedaleko Žďáru nad Sázavou v areálu Šikland, kde se pořádal Prima fest. Na takzvaném rodinném festivalu zemřel pod koly vláčku, který jezdil po areálu parku, malý chlapec (†5). Nyní už se ví, jak se tragedie udála.

Nešťastnou náhodou zemřel pod koly vyhlídkového vláčku včera v odpoledních hodinách malý chlapeček. Stalo se tak v areálu Šikland na festivalu pořádaném FTV Prima. Záchranáři zůstali na místě incidentu společně s kriminalisty, kteří měli vyšetřit příčinu nehody.

Majitel Šiklandu nyní celou situaci objasnil. „Z informací, které mám, vláček zastavil na křižovatce a dával přednost dalším vozům. V tom okamžiku se maminka rozhodla, že s dětmi předčasně vystoupí. Odháčkovala bezpečnostní řetízek a pustila dítě ven. V té chvíli se vláček rozjel. Řidič to nemohl vidět,“ uvedl dle iDnes.cz Libor Šikl. Maminka chlapce zřejmě situaci špatně vyhodnotila a myslela si, že jízda končí.

Po tragédii Safari vláček přerušil svoji jízdu úplně. „Řidič vláčku je na tom nyní psychicky velmi špatně. Velmi se ho to neštěstí dotklo,“ doplnil Šikl. I když se chlapci pokusili poskytnout pomoc nejdříve lidé v okolí a následně i zdravotníci, oživit jej se už nepodařilo.

Související články

Další články