Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie na železnici: Ve Skotsku vykolejil vlak. Kromě helikoptéry zasahují na místě desítky záchranářů

Zdroj: Twitter: James Hesp
+ Další fotografie
Nehoda
U skotského města Stonehaven došlo v ranních hodinách k tragédii. V tamních lesích vykolejil vlak převážející dvanáct cestujících. Podle britských médií si nehoda vyžádala minimálně jednoho mrtvého a na místě jsou těžce zranění. Ty převáží do nemocnice vrtulník.

Kromě helikoptéry zasahují na místě nehody desítky záchranářů a hasičů. Ti se podle webu Daily Mirror snaží zkrotit plameny, které vlak po vykolejení zachvátil. Ze soupravy se valí hustý dým, který je vidět na míle daleko.

K nehodě došlo v ranních hodinách. „Policisté byli na místo přivoláni v 9:43, společně se záchranáři a hasiči,“ informovala na Twitteru britská dopravní policie. Podle skotské premiérky Nicole Sturgeon jde o extrémně vážný incident.

Ten si podle britských médií vyžádal nejméně jednu oběť, přičemž další lidé jsou těžce zranění. Vlak byl na cestě z Aberdeenu do Stonehavenu.

Příčinou neštěstí byl zřejmě sesuv půdy na svahu, který byl podmáčený. Země se totiž v poslední době potýkala s vydatnými srážkami. Nejedna železnice tak byla zaplavena vodou, což ukazují i záběry, které sdílel provozovatel skotské železnice.

Související články

Další články