Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tragédie na závodech Car Wars v Panenském Týnci: Mladý spolujezdec Pavel zemřel

Tragédie na závodech Car Wars v Panenském Týnci: Mladý spolujezdec Pavel zemřel
Zdroj: Se souhlasem Car Wars
smrt

Policie vyšetřuje smrtelnou nehodu, která se stala v pátek na amatérských závodech Car Wars v Panenském Týnci na Lounsku. Vážně zraněn byl spolujezdec z jednoho vozu. Svým zraněním mladý muž v sobotu v nemocnici podlehl, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policie se podle ní o úmrtí dozvěděla až v sobotu večer. Okolnosti nehody vyšetřuje.

"Oznámení o nehodě jsme přijali v pátek 9. července po 23:00. Podle prvotních informací řidič jedoucího vozidla narazil do vozidla, které údajně stálo. Řidič jedoucího vozidla vyvázl bez zranění, ze stojícího vozu byly dvě osoby odvezeny se zraněním do nemocnice. Spolujezdec včera (v sobotu) bohužel zemřel," popsala událost policejní mluvčí.

U obou řidičů byl podle ní zjištěn alkohol v přestupkové hodnotě, tedy pod úrovní jedné promile.

"Kde se stala chyba, to musí určit policie," řekl hlavní pořadatel Martin Krátký ze spolku Car Wars Deníku, který o události informoval.

Mladý řidič amatérsky postaveného vozidla podle něj po startu zničehonic zastavil a začal se otáčet zpět.

"Zemřel jeho spolujezdec. Narazilo do nich auto, které nemělo šanci to ubrzdit, jeho osádce se ale v podstatě nic nestalo. Nikdo z nás nechápe, proč řidič zastavil. Všichni byli připoutaní, to na startu kontroluje pořadatelská služba," uvedl Krátký. Dodal, že výpovědi svědků jsou rozporuplné.

"Lidi, hlavně nechlastejte, když řídíte, a nestůjte, kde nemáte... takhle to potom dopadá... snad to přežije," psali ještě v komentářích lidé, podle nichž má být obětí sotva jedenadvacetiletý Pavel. Svým zraněním bohužel podlehl.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy