Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Tragédie na Slovensku: Davídkovi (†6) z dodávky smrti se největší sen už nevyplní

Tragédie na Slovensku: Davídkovi (†6) z dodávky smrti se největší sen už nevyplní
Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
slovensko
Minulý týden se stala na Slovensku velká lidská tragédie. Z pohodové dovolené strávené s rodinou se stal nejhorší okamžik v životě několika rodin. Devítičlenná posádka bílé dodávky jedoucí ve směru na slovenský Liptovský Trnovec se srazila s protijedoucím autem. Bilance byla děsivá. Čtyři mrtví chlapci a jeden dospělý. Jeden z chlapců měl velký životní sen. Davídek (†6) se chtěl stát profesionálním fotbalistou.

Okresní město Stropkov na Slovensku se zahalilo do smuteční černé. Ze Stropkova totiž pocházelo všech pět obětí tragické nehody ve směru na slovenský Liptovský Trnovec. Z devíti lidí na palubě zemřeli čtyři kluci David (†6), Tobiáš (†10), Oliver (†11) a Tadeáš (†11) a otec rodiny Marián (†43).

Jako jediný přežil Mariánův syn Majko (2), kterému zachránila život autosedačka. Jedním z tragicky zesnulých chlapců byl i Davídek, který měl velký životní sen. Chtěl se stát profesionálním fotbalistou a navíc měl po prázdninách nastoupit do základní školy.

Všichni se na něj už moc těšili a podle známých byl David velmi bystrý a všestranně nadaný hoch. "Je nám hrozně líto, co se stalo, velmi nás to zasáhlo. Davídek byl zlaťoučké, milé a usměvavé dítě. Navštěvoval třídu motýlů. Všichni myslíme nejen na něho, ale i na ostatní, protože u nás prožili kousek svého dětství," sdělila webu Pluska.sk ředitelka mateřské školy A. Hlinky Ľudmila Hecková.

Malému Davidovi nechali rodiče dětí vyrobit srdíčko, na kterém je napsáno: "Posíláme pozdrav do nebíčka, Davídku náš, pro tebe. Chybíš nám a nikdy na tebe nezapomeneme. Tvoji spolužáci z třídy motýlků."

Po Mariánovi (†43) zůstal Majko (2) a postižená Janička (8)

Po Mariánovi zůstala manželka, dvouletý Majko a osmiletá Janička, která je hendikepovaná. Marián byl hlavou rodiny a staral se o to, aby se měli všichni dobře. Pro celou rodinu a hlavně pro manželku Janu je to obrovská ztráta.

Malá Janička o sobě neví, nekomunikuje a nepohybuje se. Šlo o prasklou pupeční šňůru, kolaps při porodu a následné oživování, které způsobilo mozkovou obrnu a spastickou kvadruparézu s přidruženou epilepsií.

Pomoct můžete i vy! Rodina vyhlásila sbírku na zlavomat.sk, kam lidé poslali rodině už téměř 15 tisíc eur, tedy necelých 400 tisíc korun.

Na pomoc pozůstalým byl také zřízen transparentní účet, na který můžete přispět i vy: Číslo účtu je SK52 0200 000­0 0017 8421 5­556.

Související články

Další články