Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie na Pardubicku: U Časů havaroval autobus se 40 dětmi, pro dívku (17) musel vrtulník

Zdroj: HZS Pardubického kraje
Děsivá nehoda
K tragické události došlo u Časů na Pardubicku, kde havaroval autobus se 40 dětmi. Na místě je podle dostupných informací šest až sedm středně těžce zraněných. Další lidé jsou zranění lehce.

Podle Týdeníku Policie došlo k nehodě autobusu na silnici 36 u Holic. Autobusu pravděpodobně praskla pneumatika a převrátil se na bok do pole. Hasiči a záchranáři evidují 33 zraněných. Jednoho z nich transportoval do nemocnice vrtulník LZS.

Prvotní zprávy hovořily o třinácti lehce zraněných, čísla se budou ale ještě upřesňovat.

Hasiči vyslali na místo činu celkem pět jednotek. Jejich členové na místě pomáhají s tříděním zraněných. Na místo jede také evakuační autobus.

„Jedna osoba byla vrtulníkem transportována do nemocnice,“ uvedli hasiči. Na místě je také stan pro řešení mimořádných situací, který si vyžádal vedoucí lékař zásahu.

Mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková ČTK řekla, že v autobuse jelo kolem 50 osob. Středně těžké zranění utrpělo devět z nich, lehce bylo zraněno 19 lidí. „Jeden člověk byl letecky převezen do nemocnice,“ uvedla Horáková. Zranění jsou rozváženi do nemocnic v Pardubicích, Hradci Králové a Vysokém Mýtě.

Související články

Další články