Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tragédie na Ostravici: Mladík (†21) zemřel na místě, druhý (†24) v sanitce, třetího hledali

Tragédie na Ostravici: Mladík (†21) zemřel na místě, druhý (†24) v sanitce, třetího hledali
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
+ Dalších 8 fotografií
Hrozná tragédie
Na Frýdecko-Místecku v pátek bojovali o život tři mladí muži. Topili se v řece. Jeden z nich na místě tragédii nepřežil, druhý zemřel v sanitce. Třetí mladík se nenašel a policie po něm spolu s hasiči pátrala celé sobotní dopoledne..Pátrání mělo smutný konec.

Chtěli mu jen pomoci

Tragická událost se podle informací ČTK stala v pátek po 16:20 u splavu v části Frýdlantu nad Ostravicí nazvané Kamenec. Jeden mladík se začal topit a dva kamarádi mu přispěchali na pomoc Tělo jednoho se našlo u splavu, kde se událost stala. Oživit se ho už nepodařilo. Tělo druhého policisté vytáhli z vody níže po proudu, ten svůj boj o život rovněž prohrál.

Zemřel čtyřiadvacetiletý muž, který byl po vytažení z vody v kritickém stavu. ČTK to dnes řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Po třetím tonoucím policie stále pátrá. Podle mluvčí moravskoslezské policie Pavly Jirouškové se čtyřiadvacetiletý muž šel do jezu v městské části Kamenec koupat. Začal se topit a dva mladší kamarádi za ním skočili, aby mu pomohli.

Už to nešlo

Jednadvacetiletého muže z vody vytáhli kamarádi na ostrůvek uprostřed řeky a zahájili laickou resuscitaci. Zasahující lékař u něj později konstatoval smrt. "O tři roky starší muž byl rovněž vyloven z vody před příjezdem záchranářů. Na břehu řeky a následně v sanitním vozidle probíhala jeho resuscitace," řekl Humpl.

Po třetím mladíkovi pátrají

První pomoc mu poskytovali policisté a hasiči. Zdravotníkům jej předali v kritickém stavu. "Přes veškeré úsilí posádek záchranné služby byla snaha o záchranu marná a i tohoto pacienta musela lékařka záchranné služby prohlásit za zemřelého," dodal Humpl.

Po třetím tonoucím pátraly tři desítky policistů a hasičů do pozdních večerních hodin. Na místě byl i vrtulník s termovizí. "Dnes ráno pátrací akce pokračuje," řekla Jiroušková. Pátrání bohužel mělo smutný konec. Krátce po poledni byl jedenadvacetiletý mladík nalezen bez známek života.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy