Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Tragédie na Jihlavsku: Tomáše a Jirku (†18) srazil opilý zpěvák, vracel se ze stejné zábavy

neštěstí
Obcí Třešť na Jihlavsku otřásla v neděli nad ránem obrovská tragédie. Pro mladíky Tomáše a Jirku (†18) skončila tamní zábava smrtí. Opilý muž, který jel z té samé zábavy autem, sjel ze silnice a osmnáctileté kamarády, kteří šli odtamtud pěšky, porazil a usmrtil.

Naprosto zbytečně vyhasly v neděli nad ránem dva mladé životy. Jirka a Tomáš (†18) se kolem druhé hodiny ranní vraceli z místní zábavy pěšky domů. Opilý Martin K. (25), který podle informací Blesku zpíval a v minulosti hrál na bubny v několika kapelách, se vracel ze stejné zábavy, jenže místo chůze zvolil auto, čehož bude zřejmě nadosmrti litovat.

Martin posilněn alkoholem se řítil ve svém červeném volkswagenu vysokou rychlostí. V jedné ze zatáček vjel do protisměru a najel až do příkopu. Nešťastnou náhodou v tom místě šel zrovna Jirka s Tomášem. Auto se k nim přiřítilo zezadu a oni neměli jedinou šanci tragédii zabránit. Oba na místě zemřeli. „Oba chodci utrpěli při nehodě velmi vážná zranění, kterým i přes veškerou snahu zdravotníků podlehli. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku, při které jsme naměřili přes dvě promile alkoholu,“ sdělila krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

„Byl to vtipný, hodný, perfektní kluk. Budu si do konce života vyčítat, že jsem mu nenabídla místo v autě, že ho svezu domů," sdělila se slzami v očích místostarostka Třešti Eva Požárová. Ta prý odjela ze zábavy dřív.

Ze záchytky byl řidič převezen rovnou na policii, kde byl podroben výslechu. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat

Další články