Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tragédie na fotbalovém hřišti: Do 14 chlapců uhodil blesk, 10 z nich nepřežilo

Tragédie na fotbalovém hřišti: Do 14 chlapců uhodil blesk, 10 z nich nepřežilo
Zdroj: Pixabay
+ Dalších 7 fotografií
neštěstí
K obrovskému neštěstí došlo na fotbalovém hřišti ve městě Arua v Ugandě. Tým 14 chlapců hrál fotbal, když přišla velká bouřka. Ačkoliv se děti, všechny ve věku od 9 let do 16 let, schovaly do přístřešku vedle hřiště, uhodil do nich blesk a celkem 10 chlapců zemřelo. Další 4 skončili zranění v nemocnici.

Tým malých fotbalistů z Ugandy se šel schovat před bouřkou do přístřešku hned vedle hřiště. Blesk ale uhodil přímo do něj a z celkem 14 chlapců jich 9 na místě zemřelo. Další malý fotbalista pak zemřel při převozu do nemocnice.

Čtyři chlapci, kteří jako zázrakem přežili, utrpěli zranění a museli být převezeni do nemocnice. Tam jsou aktuálně stále v péči lékařů. Ugandské úřady událost označily za velmi smutnou a nešťastnou náhodu.

„Ať duše zesnulých odpočívají v pokoji a ať bůh dá v tomto těžkém období sílu jejich rodinám,“ řekla policejní mluvčí západního regionu Ugandy Josephine Angucia a dodala, že všem zraněným dětem přeje brzké zotavení.

Bouře

Podobné bouře nejsou na západu Ugandy v tomto období nikterak výjimečné. Region, v němž k incidentu došlo, zaznamenává celosvětově jeden z největších počtů úmrtí v důsledku zasažení bleskem. Tato událost je ale tou nejhorší od roku 2011, kdy blesk zabil 18 dětí v základní škole.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy