Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie na fakultě v Praze: Studenta (†24) vyhodili od státnic, spáchal sebevraždu

Zdroj: Facebook
neštěstí
Během zkouškového období na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se odehrála příšerná tragédie. Jeden ze studentů, který na škole strávil 5 let, spáchal sebevraždu poté, co byl vyhozen od státnic. Byl považován za velmi nadaného a podle některých učitelů je možné, že k němu byl jeden ze zkoušejících nespravedlivě přísný.

Profesoři ale i studenti z Právnické fakulty Univerzity Karlovy prožívají dny obrovského smutku. Jeden ze studentů, který na fakultě studoval 5 let a v letošním roce měl školu končit, spáchal sebevraždu, K hrozivému činu se odhodlal poté, co ho komise vyhodila od státnic. „Musíme vám s lítostí oznámit, že zemřel náš ročníkový kolega a kamarád. Věnujme mu tichou vzpomínku,“ píše se ve facebookové skupině právníků.

Server Respekt.cz vyzpovídal několik učitelů, podle kterých mohly být závěrečné zkoušky zesnulého studenta nestandardní. Jeden ze zkoušejících byl prý na muže velmi přísný a vyhodil ho od zkoušky i přesto, že zbylí dva zkoušející mu dali jedničku. Děkan právnické fakulty Jan Kuklík už tohoto učitele ze zkoušení stáhl. „Jeho stažení ze zkoušení bude trvat do doby, než zjistíme, jakým způsobem zkouška proběhla. Zejména i s ohledem na to, abychom pro studenty zajistili nějakou objektivitu zkoušení,“ řekl Respektu. Dotyčný učitel si prý není vědom žádné chyby.

Související články

Další články