Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie na dovolené: Rodina magnáta zahynula při letecké nehodě, o život přišly obě děti

Zdroj: Twitter
mallorca
Obrovská tragédie se stala před pár dny na španělském ostrově Mallorca. Rodina německého magnáta tam zahynula při leteckém neštěstí. Podnikatel August Inselkammer ml., který slavil narozeniny, vyrazil soukromým vrtulníkem na oběd do luxusní restaurace s celou rodinou, ve vzduchu ale jejich stroj narazil do ultralehkého letadla a všichni se zřítili k zemi. Všech sedm cestujících zemřelo. Informuje o tom britský deník Daily Mail.

August Inselkammer (†43), jeho žena Christina a dvě děti, Max (†11) a Sophie (†9), zemřeli okamžitě poté, co jejich vrtulník, mířící na narozeninový oběd, narazil ve vzduchu do ultralehkého letadla. Oba stroje havarovaly.

Při srážce zemřel také italský pilot Cedric Loni, který pracoval pro německou firmu Rotorflug, jež poskytovala přepravu vrtulníky mimo jiné i na základně na Mallorce. Dva Španělé, kteří cestovali v menším letadle, byli pilot Juan Jose Vidal s přítelem Gustavem Serranem.

August Inselkammer pocházel ze známé rodiny pivovarnických podnikatelů. V osudný den, kdy slavil své narozeniny, zamířil s rodinou a přáteli do luxusní restaurace ve městě Camp de Mar poblíž městečka Andratx.

Druhá rodina, která jela také na oběd, musela jet nakonec autem, jelikož se ukázalo, že v druhém vrtulníku, který měli zarezervovaný, nebylo tolik místa. „Druhá rodina jela autem, protože jeden z vrtulníků měl kapacitu pro pět a druhý mohl unést pouze tři osoby včetně pilota,“ vypověděl jeden ze zaměstnanců hotelu, poblíž něhož obě rodiny bydlely.

„Pravděpodobně se to rozhodlo tak proto, že pan Inselkammer slavil narozeniny, tak proto právě jeho rodina letěla vrtulníkem,“ doplnil tamní zdroj.

Pro rodinu Inselkammerů je to za poslední roky už druhá tragédie. Augustův bratranec Jannik, spolumajitel pivovaru v Mnichově, byl v březnu 2014 zavalen lavinou při lyžařské dovolené v Kanadě.

Nehodu na Mallorce nyní prověřují španělští vyšetřovatelé leteckých nehod. V neděli byly na ostrově vyhlášeny tři dny smutku.

Související články

Další články