Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie na dovolené: Malí sourozenci Jára a Mirka nepřežili jízdu na člunech

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
neštěstí
Obrovská tragédie se stala na turisty oblíbeném thajském ostrově Phuket, kde trávili dovolenou sourozenci Jára a Mirka se svými prarodiči. Jediný moment stačil k tomu, aby se rodině z Ruska obrátil život vzhůru nohama. Rodiče Natalia a Konstantin už své děti nikdy neuvidí. Ani jedno z nich bohužel nepřežilo srážku dvou motorových člunů při projížďce po moři.

Konstantin a Natalia Lysy z ruského Čeljabinsku poslali v dobré víře na dovolenou s babičkou a dědou svého syna Jaroslava (12) a dceru Miroslavu (6). Při jízdě na motorovém člunu kolem thajského Phuketu však došlo k čelní srážce dvou plavidel a obě děti na místě zahynuly.

Ráj se proměnil v peklo

Děti pobývaly s babičkou a dědou ve čtyřhvězdičkovém letovisku Phuket Orchid Resort and Spa. Ráj, do kterého především v zimě míří mnoho turistů, se pro tuto rodinu stal peklem. Prarodiče vzali vnoučata na projížďku na člunech.

Na jednom z člunů byla pouze thajská posádka a na druhém bylo 39 ruských turistů. Vedoucí konzulárního oddělení ruského velvyslanectví v Bangkoku řekl médiím, že se oba čluny čelně srazily.

Obvinění

Policie případ úmrtí dvou dětí a zranění několika ruských turistů vyšetřuje. Podle britského deníku Mirror mohli za kolizi na moři thajští námořníci, kteří čluny řídili. Oba už byli obviněni z bezohledné jízdy s následkem smrti a zranění. Celkem bylo zraněných více než 20 lidí.

Související články

Další články