Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tragédie na basketbalovém táboře: Tomáš (†15) se utopil kousek od břehu

Zdroj: Pixabay
Utonutí

Tragická událost se stala na Slovensku v basketbalovém táboře pro děti a mládež v Senci. Patnáctiletý účastník kempu Tomáš si šel zaplavat do tamního jezera, ale zpátky z vody už se živý nevrátil. Není jasné, co se mu přesně stalo, ale podle slovenského webu Plus jeden deň plaval do středu jezera, kde se mu zřejmě udělalo špatně. Ani záchranáři už chlapci nedokázali pomoci.

Letošní basketbalový tábor pro děti a mládež v Senci na Slovensku si účastníci budou zřejmě pamatovat už navždy. Jeden z účastníků kempu a zároveň talentovaný basketbalista Tomáš si šel zaplavat do jezera nedaleko hotelu Družba, když se stala hrozná tragédie.

Podle informací slovenského webu Plus jeden deň plaval doprostřed jezera, když náhle se mu udělalo špatně. Otočil se a začal plavat zpátky, ale to už se mu nepodařilo. Pár metrů od břehu se utopil. Kemp organizoval nejlepší basketbalový reprezentant Slovenska, Srb Nenad Miloševič.

Prý nebyl dobrý plavec

Přivolaní záchranáři byli na místě za tři minuty, ale hocha se jim už oživit nepodařilo. Resuscitace trvala 25 minut, ale byla marná. „Měl plné plíce vody, snažili jsme se zprůchodnit dýchací cesty,” popsal slovenskému webu záchranář Juraj Maťas.

Na celou akci dohlížela také Tomášova sedmnáctiletá sestra. „Děti, které byly svědky tragédie, by bylo dobré nějaký čas sledovat, jestli nemají poruchy spánku, trávení nebo bolesti hlavy. Může se stát, že někoho tato událost zasáhne víc a potřebuje si o tom promluvit s psychologem,” prozradil psycholog Miron Zelina.

Původně se uvádělo, že byl chlapec dobrý plavec, ale do redakce již zmíněného webu nedávno dorazil anonymní dopis. V něm bylo napsané, že vedoucí tábora prý věděli, že chlapec dobrým plavcem není, a vadilo mu také to, že vedoucí děti nekontrolovali, když byly ve vodě. Policie stále okolnosti celého neštěstí prošetřuje.

Související články

Další články