Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tragédie, která si vyžádala 12 životů: Co se dělo minuty po smrtelné nehodě autobusu…

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru
+ Dalších 13 fotografií
tragédie
Tragická nehoda, která otřásla nejen Slovenskem, ale zasáhla i Česko, si vyžádala zatím 12 lidských životů a řadu zraněných. To, co se odehrálo ve středu odpoledne na cestě mezi Nitrou a Zlatými Moravci, zasáhne navždy do životů mnoha rodin. Svědci vypověděli, co se před osudnou srážkou stalo, z jejich slov běhá mráz po zádech...

Nehodu autobusu, ve kterém byli většinou středoškoláci, a nákladního vozu nepřežilo nejméně 12 lidí, další dvě desítky zraněných museli záchranáři transportovat do okolních nemocnic. Pohled na bezvládně ležící těla teenagerů otřásl i silnými povahami. Výpovědí svědků nehody jsou šokující. Co se podle nich dělo v osudnou chvíli, která rozhodla o tom, že mnoho rodin přišlo o své nejbližší?

Zpočátku klidná cesta autobusu směřujícího z Nitry do Jelenci se v jediné vteřině proměnila v noční můru. „Náklaďák jel rychle, rozhoupal se a korbou trefil autobus do středu,“ uvedl pro slovenský Nový čas svědek nehody s tím, že autobus skončil následně mimo vozovku. „Dávali jsme jim první pomoc. Kdo mohl, pomáhal zraněným. Všichni jsme dávali lékárničky,“ uvedl muž, který z celé situace v šoku.

Na místě byla obrovská panika

Po střetu byly všude po cestě rozházené osobní věci. Mnoho lidí mělo paniku. „Nejprve vyšla mladá dívka pak řidič autobusu, ten byl od krve, ale živý. Ale mnoho lidí tam zůstalo ležet. Byly tam mladí,“ vzpomíná na události, kterou si bude pamatovat do konce svého života.

Podobně prožíval situaci i Miro, který se vracel ze Zlatých Moravců a na místě byl krátce po nehodě. „V té chvíli tam nebyli ještě ani záchranáři. Rozběhli jsme se tam, ale nějací lidé nás prosili, ať jim dáme lékárničky. Tak jsme jim je dali,“ popsal dramatickou situaci s tím, že následoval příjezd záchranářů. „Museli začít couvat s vozy, aby udělali místo pro vrtulník,“ doplnil.

Ze strašlivé nehody vyvázli paradoxně s lehkými zraněními oba řidiči. Řidič autobusu byl podle slovenského portálu zkušený a měl těsně před důchodem. Podle výpovědí svědků se snažil zabránit čelní srážce. I tak byl počet obětí obrovský. Bohužel 12 lidí nehodu nepřežilo, dalších 20 skončilo v nemocnici.

Související články

Další články