Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Tragédie krátce po startu: Pád letadla si vyžádal nejméně 15 mrtvých, mezi oběťmi jsou i děti

Zdroj: Twitter
+ Dalších 8 fotografií
neštěstí
K obrovské letecké tragédii došlo v pátek poblíž Almaty v Kazachstánu. Jen pár minut po startu spadlo letadlo s 93 cestujícími, místní úřady informují o nejméně 15 obětech, mezi nimi má být i 6 dětí. Dalších více než 20 osob bylo převezeno do nemocnice, počet obětí prý není finální a úřady o něm budou informovat po dokončení zásahu záchranných složek.

Před půl osmou ranní místního času se cestující na palubě letadla společnosti Bek Air vznesli do vzduchu. Agentura Reuters hovoří o tom, že piloti vzlétli i přes hustou mlhu, krátce na to však letoun ztratil svou nadmořskou výšku. Následně došlo k pádu, při němž narazil do dvoupatrové budovy a rozlomil se na dvě části.

Deník BBC informuje o tom, že záchranáři z místa neštěstí převezli do nemocnice celkem 22 osob. Dalších 15 osob během tragédie zemřelo, mezi obětmi je údajně i 6 dětí. Vyšetřování nehody se ujala zvláštní komise.

Kazašský prezident přislíbil rodinám obětí pomoc a přísné tresty pro osoby, které budou po vyšetřování prohlášeni za viníky celé katastrofy. Finální počet obětí a zraněných bude úřady zveřejněn po ukončení záchranných akcí.

Související články

Další články