Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Tragédie hvězdy Lásky z pasáže: Manžel Kulíškové se utopil v hotelovém bazénu, herečka padla na dno

Pavlovi unesli jeho Janu a začali ho vydírat...
Zdroj: Se souhlasem Miloše Schmiedbergera/Filmové studio Barrandov
+ Dalších 5 fotografií
FILM

Film Láska z pasáže měl premiéru v polovině osmdesátých let. Snímek, který režíroval Jaroslav Soukup, byl i skvěle obsazen. Objevili se v něm herci jako Lukáš Vaculík, Tatiana Kulíšková, Vladimír Dlouhý, Marek Vašut či Ondřej Vetchý. Jak píše web Super, zejména z Vaculíka tehdy fanynky doslova šílely.

Láska z pasáže je jedním z nejslavnějších filmů Lukáše Vaculíka. Ten působil jako magnet na ženy a stal se velkým sex symbolem. Výmluvnou historku připomíná i web Super. Režisér Soukup jednou vzpomínal, že když se hrála premiéra Lásky z pasáže mimo Prahu, zástupy slečen ječely stejně jako fanynky, když zahlédly Beatles. Nebohého Vaculíka by prý snad i ušlapaly.

Zápletka filmu

Celý děj se točí kolem něj, v roli je to devatenáctiletý Pavel Kříž, který svůj veškerý volný čas věnuje poflakování po pražských bistrech, kavárnách a diskotékách.

Vyskytuje se však ve společnosti party zloděje Robyho. Sám Pavel pracuje jako čistič oken a hlavní přísun peněz do jeho rozpočtu tvoří podvody a krádeže. Dodává totiž zaručené tipy Robyho partě. K Pavlovi na úklid však časem přibude mladá brigádnice Jana, která mu naruší plány.

Pavel jí je hodně proti srsti. Jenže nakonec mezi nimi přeskočí jiskra a vše se změní. Ovšem mezi láskou a problémy, ve kterých se Pavel plácá, je velmi tenká hranice. Část Robyho party byla dopadena a není možné sehnat peníze na doplacení dluhu. Parta zlodějů se tak rozhodne unést Janu a Pavla vydírat…

Tatiana Kulíšková přišla o manžela

Tatiana Kulíšková, která hrála brigádnici Janu, se z filmového světa ztratila. Důvodem byla tragická ztráta jejího prvního manžela Pavola Juráně (†29). Po tříletém manželství se Juráň nešťastnou náhodou utopil v hotelovém bazénu a Kulíšková se rázem ocitla úplně na dně. Měla pocit, že její život skončil. „Můj život se ale naruby nakonec neobrátil, i když tehdy jsem to vnímala jinak. Pokud bych zůstala sama bez partnera a neměla dítě, možná bych to hodnotila zcela jinak,“ cituje její slova web PLUS 7 DNÍ.

Znovu se na ni usmálo štěstí, když potkala herce Vladimíra Jedlovského, se kterým má syna Adama. Kulíšková zůstala ženou s velkým šarmem a jako umělkyně dělá radost divákům na prknech trnavského divadla.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy