Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Tragédie filmu Světlonoc: Herečka (†27) hlavní role se zabila, musela ji nahradit Germáni

Natalia Germani a Eva Mores
Zdroj: Forum Film
+ Dalších 6 fotografií
osud

Herečku Natálii Germáni (30) můžete znát z pohádky Princezna zakletá v čase, díky které se dostala do většího povědomí diváků. Poté se jí práce jen hrnula. Za film Světlonoc byla dokonce nominována na Českého lva. Původně však byla její role psaná úplně pro někoho jiného, jak prozradila sama režisérka Tereza Nvotová pro eXtra.cz.

Herečka Natalie Germáni byla za hlavní roli ve filmu Světlonoc nominována na Českého lva. Film od režisérky Terezy Nvotové sice sošku nezískal, na portálu ČSFD si však vysloužil hodnocení 63 % a momentálně boduje na Netflixu. Režisérka ale původně měla v plánu obsadit úplně jinou herečku.

DOPORUČENÉ VIDEO: Rozhovor s Terezou Nvotovou:

Světlonoc vypráví příběh třicetileté Šarloty, která se vrací do rodné vesnice ve slovenských horách, kde tamní lidé stále věří na bosorky. Hlavní hrdinka přijíždí na pozvání starosty v souvislosti s dědickým řízením po matce. Později se ovšem ukáže, že zvací dopis poslala Mira, která se do vesnice přestěhovala před několika lety a žije nezávisle na místních v domě na okraji lesa.

Natalia nebyla první volbou

Role Šarloty se ujala právě krásná Natalia Germáni. Podle režisérky to ale nebyla první volba. Šarlotu měla původně hrát Monika Potokárová, která si však v roce 2019 sáhla na život. „Ten proces trval dlouho. Když film Světlonoc vznikal, zasáhla nás tragická událost. Měla jsem se scenáristkou Barborou Námerovou vybranou herečku, kterou jsem chtěla obsadit jako jednu z hlavních postav, ale bohužel během procesu vybírání dalších herců zemřela. Jmenovala se Monika Potokárová a byla to jedna z nejlepších slovenských hereček. Film jsem jí věnovala,“ svěřila se režisérka Tereza Nvotová pro eXtra.cz.

Natalii Germani můžete znát například z pohádky Princezna zakletá v čase, kde si zahrála po boku Marka Lambory a Elišky Křenkové, nebo z filmu Láska hory přenáší, kde hrála s Annou Fialovou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy