V osm hodin večer nezvládl jeden z řidičů, který měl startovní číslo 39, řízení a se svým vozem Peugeot 206 vyletěl z prudké zatáčky přímo do skupiny diváků.

Vůz podle španělských médií řídil Sergio Tabeayo Sande, kterého přezdívali Tisi. Spolu s ním byl v autě ještě kopilot Luis Miguel Prego. Jednou z žen, která skončila pod koly vozu, byla Ana Cayazzo, která měla dnes, v pondělí 7. 9., porodit své první dítě. Při tragédii přišel o život i její partner.

Jejich společná fotografie, kterou zveřejnili těsně před tím, než se rozhodli zpříjemnit si sobotní večer tím, že se půjdou podívat na závod, který se jednou ročně koná v jejich městě, se stala symbolem tragédie, ze které se jak pořadatelé, tak řidič jen těžko vzpamatovávají.

„Hluboce cítíme s oběťmi neštěstí. Přejeme si, aby se zranění uzdravili co nejdříve,“ prohlásil po tragédii španělský premiér Mariano Rajoy.

Pořadatelé závodu nahráli na svou stránku na Facebooku fotografii s černou stuhou. Na počest všem, kteří při sobotní tragédii zemřeli.