Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Tradiční Běh výčepních ve Varech: Vzpomínka na Vrchní, prchni! i zesnulého Abrháma

Akce se koná pod záštitou plzeňského Prazdroje.
Zdroj: foto eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 8 fotografií
Vrchní, prchni!

Na 56. ročníku karlovarského filmového festivalu se opět uskutečnil již tradiční Běh výčepních. Několik nadšenců z celé České republiky se po předchozích úspěšných ročnících znovu prohánělo centrem Varů. Událost, již organizuje Plzeňský Prazdroj, se uskutečnila již potřetí, a to jako vzpomínka na legendární snímek Vrchní, prchni! Letos si účastníci připomněli i nedávno zesnulého Josefa Abrháma, hlavní hvězdu kultovního filmu. Jak to vypadalo a kdo si nesměl událost nechat ujít? Redakce Extra.cz byla u toho!

I letos se po Mlýnské kolonádě v Karlových Varech prohnaly desítky nadšenců z řad výčepních. V rámci karlovarského filmového festivalu se tato akce uskutečnila pod záštitou Plzeňského Prazdroje již potřetí.

Běh výčepních 2022

Akce se koná jako vzpomínka na legendární snímek Vrchní, prchni!, od jehož natáčení uběhlo neuvěřitelných 41 let. Letos se vzpomínalo i na nedávno zesnulého herce, Josefa Abrháma. Snad každý si pamatuje na scénku, kdy Josef coby falešný vrchní Dalibor Vrána ve filmu prchá před davem rozlícených číšníků právě na kolonádě ve Varech.

Na Josefa, ale i na Libušku Šafránkovou nebo třeba Jiřího Kodeta a další herce, kteří se ve filmu objevili, přišly zavzpomínat desítky lidí, mezi nimiž nechyběl ani David Smoljak, syn již také zesnulého režiséra Ladislava Smoljaka.

Akci moderoval sportovní komentátor Michal Dusík, který byl ze setkání doslova nadšený: “Napoprvé jsme si to oťukali, napodruhé jsme utíkali před covidem, ale teď je to ono,” zmínil.

Jak událost vypadala, se podívejte v galerii.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy