Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Tradice versus luxus: Srovnání vánoční výzdoby Pražského hradu a Bílého domu

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
galerie
S prvním prosincem a první adventní nedělí přišel i čas, kdy se domácnosti zahalují do vánočních dekorací. Věnce, stromečky a světla zkrášlují budovy a navozují tu pravou vánoční atmosféru. Nejinak tomu je i v místech obývaných hlavami států. Rozdíl mezi dekorací Pražského hradu a Bílého domu je obrovský. Zatímco naše hlava státu si potrpí spíše na tradice, Trumpovi rádi ukazují, jaký luxus si mohou dovolit.

K českým Vánocům nepochybně patří cukroví, adventní věnce, slaměné či dřevěné ozdoby a svíčky. Naše tradice nepochybně odráží i vánoční výzdoba Pražského hradu. Vedle nazdobeného stromečku stojí česká vlajka, na stole jsou připravené perníčky, snímky zachycují i betlém a chybět nemůže ani pryšec nádherný, lidově nazývaný vánoční hvězda. Zkrátka české Vánoce z výzdoby Hradu přímo sálají.

Honosné dekorace, které jasně ukazují luxus, jaký si Trumpovi mohou dovolit, není v Bílém domě výjimkou. Melania Trump je milovnicí těchto svátků, a tak není divu, že se sídlo amerického prezidenta proměnilo v místo, kde by Vánoce chtělo slavit snad každé dítě. Miniatura Bílého domu, spousta stromečků, téměř oslepující množství světel a samozřejmě vlajka. Za takovou výzdobu musel padnout balík.

Ve fotogalerii naleznete snímky ukazující výzdobu Pražského hradu a Bílého domu. Není pochyb o tom, že rozdíl mezi těmito budovami je obrovský, je ale těžké říct, která má krásnější dekoraci. Jste většími fanoušky tradic, nebo se vám víc líbí okázalost?

Související články

Další články