Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Trable hvězdy komedie S tebou mě baví svět. Kvůli nevěrnému manželovi začala Šulcová pít

Jana Šulcová na snímku z roku 2017.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY

Herečka Jana Šulcová slaví 75. narozeniny. Hvězda komedie století S tebou mě baví svět však neprochází nejlehčím obdobím. S přibývajícími lety ji totiž trápí větší zdravotní komplikace a ona je tak často doma, aby se jí zase něco dalšího nepřihodilo. Její dvě dcery se o ni totiž velmi bojí.

Herečka Jana Šulcová si odmalička ráda hrávala se svým bratrem na divadlo. Láska k tomuto umění rostla, a tak navštěvovala i Dismanův rozhlasový dětský soubor. Během studia gymnázia se také věnovala hraní, a pak už její kroky vedly na DAMU.

Jana Šulcová v komedii S tebou mě baví svět

Potom dostala první filmové a televizní role. Na začátku se objevila například ve snímku Spalovač mrtvol. Následně si vyzkoušela i seriály, kde se sympatická herečka předvedla v Byl jednou jeden dům, Nejmladší z rodu Hamrů nebo taky My všichni školou povinní.

Nejvíce se ale proslavila díky režisérce a scenáristce Marii Poledňákové, která ji obsadila do komedie století S tebou mě baví svět, kde Šulcová ztvárnila jednu z hlavních postav – Kateřinu Horákovou. Samozřejmě během práce před televizními kamerami stihla vystupovat i na divadelních prknech.

Po roce 2000 se začala orientovat více na seriály a objevila se v takových kouscích, jako Horákovi, Vyprávěj, Trpaslík nebo Doktor Martin. Před několika lety si zahrála i ve filmu Kobry a užovky.

Nevěrný manžel Jany Šulcové

Velkou láskou Jany Šulcové, která patřila k největším kráskám československého filmu, se stal její spolužák a zároveň i herecký kolega Oldřich Vízner. Společně mají dvě dcery – Terezu a Rozálii. Jenže manželství ukončila nová známost jejího muže.

Do herečky Evelyny Steimarové se podle webu ctidoma.cz Vízner zamiloval natolik, že musel opustit vlastní rodinu. Šulcová se trápila, a tak situaci řešila velmi nešťastně, konkrétně alkoholem a léky na deprese. Dnes už s bývalým manželem dokáže i komunikovat, ovšem ani jeden se vzájemně nevyhledávají.

Janu Šulcovou trápí i zdraví. Před třemi lety si zlomila bederní páteř, má také problémy se zdvojeným viděním a štítnou žlázou. Její dvě dcery se ji snažily ochránit i před covidem, a tak Jana Šulcová byla hlavně doma a na své zahrádce, kde se stýkala s rodinou a blízkými kamarády.

Hereckou kariéru ale ještě na hřebík nepověsila, přesto je nejraději ve společnosti své rodiny. Žádného mužského už do života nechce, daleko lepšími parťáky do života jsou podle ní psi. „Lidé psům hodně dluží. A pes nechce nic jiného než mít rád,“ cituje Šulcovou portál super.cz.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy