Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Trabanty vyjedou na svoji poslední cestu z Karviné

+ Další 3 fotografie
Z PRALESA DO KARVINÉ
O možnost uvést poslední film z „trabantí ságy“ cestovatele Dana Přibáně se v internetovém hlasování porvalo 58 českých kin. S 4223 hlasy zvítězila Karviná.

Před karvinským kinem Centrum bude 4. dubna natažen červený koberec obložený fanoušky netypického cestopisu plného adrenalinu, černého humoru a retro dopravních prostředků v jízdě snů. Předpremiéry ze zúčastní tvůrci i členové expedice v čele s Danem Přibáněm. Do ostatních kin „žlutý cirkus“ dotúruje 11. dubna.

„Když jsme vyhlásili soutěž Vyhraj premiéru, opravdu by mě nenapadlo, že vyhraje Karviná a zajistí nám další malou expedici napříč republikou. Ovšem když jsem viděl místní monumentální kino, těžko jsme si mohli přát velkolepější budovu,“ podotkl k vítěznému kinu Dan Přibáň. Velký zájem o promítání v předpremiéře byl i v Olomouci a Havířově.

Poslední jízda žlutých králů s názvem Trabantem tam a zase zpátky navazuje na trasu vůbec první expedice a na cestě z Asie zpět do Prahy urazí 17 237 kilometrů. Osmičlenný česko-polsko-slovenský tým v čele s Přibáněm ji absolvoval ve dvou trabantech, polském Fiatu alias maluchu a na staré české motorce Jawě 250. Návrat domů byl velkolepý a neobešel se bez ovací přihlížejících fanoušků. Dlouhých 17 tisíc kilometrů urazila výprava za 147 dní. „Všechny zážitky byly velmi intenzivní, od setkání s miliardou Indů, přes přejezd Himalájí, kde výškový rekord neznamená, že máte vyhráno, až po srážku s divokou současností v Pákistánu nebo Číně,“ vyjmenovává zážitky Dan Přibáň.

Filmaři tentokrát zachycují divokou jízdu trabantí výpravy z jižní Indie přes Nepál, Himaláje, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán až do Uzbekistánu a odtud přes Rusko, Ukrajinu a Slovensko do Česka. „Tato cesta byl návrat ke kořenům se vším všudy! A to nejen díky tomu, že jsme se vrátili na trasu naší první výpravy a objeli svět. Je v ní všechno, co jsme zažívali na minulých výpravách. Jak je film destilátem cesty, byla tahle cesta destilátem cest předchozích. Nic nechybí a pořád je co objevovat,“ říká Dan Přibáň.

Film Trabantem tam a zase zpátky uzavírá cestovatelskou sérii s hromadným názvem Trabantem napříč kontinenty. V červenci 2007 se Dan Přibáň vydal na svou první cestu s trabanty a vznikl film Trabantem hedvábnou stezkou o výpravě do pouští střední Asie. V roce 2009 navázal filmem Trabantem napříč Afrikou o cestě přes celý černý kontinent, v říjnu 2012 se vydal na expedici Jižní Amerikou, ze které vznikl snímek Trabantem až na konec světa a duben 2015 patřil expedici z Austrálie do Asie, která šla do kin pod názvem Trabantem do posledního dechu. V kině ji zhlédlo více než 73 000 diváků.

Mohlo by vás zajímat

Další články