Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Toto má být diagnóza prezidenta Miloše Zemana. Co na to Hrad?

Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Prezident

Známe přesnou diagnózu Miloše Zemana, tvdí Deník N. Podle toho trpí prezident jaterní encefalopatií. Hrad však žádné podrobnosti o prezidentově zdravotním stavu dosud nezveřejnil. Dosud také mlčí Ústřední vojenská nemocnice, kde byl prezident hospitalizovaný. Co to jaterní encefalopatie je a jak se projevuje, se dočtete v našem článku.

Jak je na tom prezident?

Dle prezidentova mluvčího Jiří Ovčáčka (42) Zemanovy zdravotní problémy nijak nebrání ve výkonu jeho funkce. Národ však zatím stále tápe, neboť neví, jak na tom prezident je. Jak ÚVN, tak i Hrad o diagnóze mlčí, ten pouze potvrdil prezidentovy zdravotní obtíže. Deník N ale odvážně uvádí, že je prezidentův zdravotní stav horší, než zní z Hradu. Deníku to měly prozradit dobře informované zdroje z okolí prezidenta Miloše Zemana (77), o koho se však jedná, nevíme.

Dle deníku trpí totiž prezident jaterní encefalopatií způsobenou selháním jater.

Podle Wikipedie je jaterní encefalopatie souborem vratných neuropsychických příznáků a vzniká při akutním jaterním selháním nebo chronickém jaterním onemocněním, nejčastěji pak při jaterní cirhóze. Projevuje se poruchami spánku a chování, zmateností, poruchami myšlení, ve vyšších stádiích dezorientací či kómatem, které přichází ve finállním stádiu. Léčí se pak např. jaterní transplantací, v dietě se omezují bílkoviny a nasazují se antibiotika.

Jeden ze zdrojů podle iDnes uvádí, že prezident komunikuje zatím jen obtížně. Prezident Zeman byl v neděli převezen do Ústřední vojenské nemocnice v bezvládném stavu. Nemocnice se však ke státníkově zdravotním stavu nevyjádřila.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zatím požádal veřejnost, aby k hospitalizaci pana prezidenta přistupovala citlivě. "Každý můžeme onemocnět, pak má být na prvním místě lidskost, přání brzkého uzdravení. K tomu nás vede víra i svědomí," vzkázal lidem na sociálních sítích.

Související články

Další články