Lidská placenta je něco tak jedinečného, že se s ní dokonce obchoduje na asijském černém trhu. Některá maminka placentu po porodu dokonce sní a pochutná si na ní i její partner. Jiné by ji chtěly mít aspoň na památku a některé ji nechtějí ani vidět. Pokud patříte mezi ty, které by si rády vzaly placentu domů, teď máte jedinečnou možnost.

Nemocnice v Rakovníku chtěla vyjít vstříc všem maminkám, které si chtějí nechat placentu na památku. Samozřejmě že si ji žádná nebude nosit domů, ale po porodu si můžete udělat barevný otisk. A tak si ji pak můžete doma pověsit třeba na zeď. „Vážené budoucí maminky. Připravili jsme pro vás možnost otisku placenty vašeho miminka v tomto uměleckém provedení. Pokud byste měly zájem o takový obraz včetně euroklipu, pak stačí říct porodním asistentkám při příjmu na porodním sále“ a toto vlastně umělecké dílo si pořídíte za pouhých 600 korun.

„Každá žena by měla mít po svém porodu možnost prohlédnout si a rozloučit se se svou placentou podle svého a zakončit tak období těhotenství, porodu. Díky přístupu rakovnické porodnice máme možnost udělat vždy, pokud si to žena přeje, takovou krásnou památku,“ pochvaluje si novopečená maminka.

Na Facebooku si maminky otisk placenty velmi chválí a jsou rády, že mají v nemocnici v Rakovníku takovou možnost. Najdou se ale i tací, kteří jsou zásadně proti tomu a tento nápad jim přijde absurdní. „Právě se mi pokadilo děcko… nechcete otisk jeho hromádky? A třeba i mojí nebo psí?… nabízíte většinou skvělý a podpůrný věci, ale tohle už patří do ezo kruhů pro Bohyně,“ píše jedna uživatelka.

„To už je tendle svět úplně vygumovanej, bude se tisknout i prostata?“ píše jiný uživatel Facebooku. „Já nabízím otisk ranního sr*ní, přijedu až k vám domů s kvalitní čtvrtkou a zbytek už bude jen na vás a vaší fantazii,“ dělá si legraci jiná uživatelka. Co si o tom myslíte vy?