Hrůza! Labrosi Hydrasovi se během šnorchlování v Egejském moři podařilo chytit extrémně vzácnou chobotnici se šesti chapadly. Místo toho, aby si ji vyfotil a pustil zpět na svobodu, americký turista tohoto výjimečného tvora chladnokrevně zabil úderem o kámen.

Následně vyhledal jednoho z místních šéfkuchařů a k jeho zděšení mu oznámil, že chce chobotnici uvařit. Když muž odmítl s poukazem na to, že se jedná o světovou raritu, Labros se rozčílil a osmažil si ji sám.

Dvojnásobný otec si svou chybu uvědomil, teprve až když už byla chobotnice dávno snědená. „Jezdíme do Řecka každý rok a každá chobotnice, kterou jsme kdy chytili, skončila na talíři. Nikdy se mi nestalo, že by mi ji někdo nechtěl připravit. Takže mi prostě pořád vrtalo hlavou, o čem to ten kuchař vlastně mluvil. A můžu vám říct, že když jsem to pak zjistil, cítil jsem se opravdu mizerně,“ vzpomíná Labros.

Není se co divit – vždyť historicky první chobotnice se šesti chapadly byla ulovena teprve před pěti lety na pobřeží severního Walesu. Takzvaný „Henry The Hexapus“ však naštěstí zkonzumován nebyl a později se stal jednou z největších atrakcí akvária Mořský svět v Blackpoolu.