Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

TOTO JE BOD STOVEK NEMOCÍ: Co se bude dít, až ho začnete masírovat?

Tento magický bod ovládá vaše tělo. Pokud se ho naučíte najít a správně masírovat, uleví se vám od bolesti.

Tento záhadný bod se v tradiční japonské medicíně nazývá Zu San Li. Celkově má člověk na těle 365 bodů a 12 meridiánů, což je totéž jako počet dní a měsíců v jednom roce.

V Číně tento bod znají jako místo dlouhověkosti. V Japonsku mu pak říkají místo, kde se sbíhá stovka nemocí.

Bod dlouhověkosti se nachází pod čéškou na koleni. Abyste ho našli, musíte překrýt koleno palcem ruky na téže straně – a tak vám vystoupí onen tajemný bod.

Tento bod podle pravidel akupresury kontroluje činnost orgánů v dolní polovině těla – genitálií, ledvin a nadledvinek. Díky každodenní masáži tohoto bodu se vám normalizuje hladina krevního tlaku a z vašeho těla začnou mizet zánětlivé procesy. Masáž tohoto bodu vám zlepší trávení a vyléčí nemoci spojené s oběhovým systémem.

Tento magický bod je lepší masírovat ráno a před obědem, 9krát v kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček, střídavě na každé noze (čili 9krát na jedné noze a 9krát na druhé noze). Masáž bodu Zu San Li večer je vhodná pro hubnutí. Říká se, že takto dokážete zhubnout 400 až 500 gramů za týden. Avšak nedělejte masáž těsně před spaním, protože byste si mohli přivodit nespavost.

Související články

Další články