Není tomu tak dávno, co jsme vám přinesli fotografie z nejlepších hotelových apartmá světa dle magazínu Elite Traveler. Je s podivem, že apartmá, o kterém bude dnešní článek, se do tohoto výběru nedostalo. Jediná noc zde totiž přijde na neuvěřitelných 52 000 liber, tedy asi 1 500 000 Kč!

Za tuto částku vám ovšem bude k dispozici celé osmé patro luxusního hotelu President Wilson v Ženevě. Takzvaný Royal Penthouse Suite má celkem dvanáct přepychově zařízených pokojů, tělocvičnu, vířivku, posilovnu a terasu. Důraz je kladen i na bezpečnost – v oknech jsou neprůstřelná skla, na chodbách kamery a v případě nejvyšší nouze se lze uchýlit do speciálního pancéřového „trezoru“.

Každý z dvanácti pokojů disponuje vlastní koupelnou. Hosté si v případě zájmu mohou zahrát kulečník, relaxovat u televizoru Bang & Olufsen BeoVision nebo se jen tak kochat panoramatickým výhledem na Ženevské jezero a Alpy.

V ceně ubytování jsou navíc zahrnuty služby osobního kuchaře, komorníka a početné ochranky. Těžko se tedy divit, že tento apartmán si oblíbila celá řada slavných celebrit včetně nejbohatšího člověka světa Billa Gatese.

„Kromě Billa u nás spal i Matt Damon, Michael Douglas, Michael Jackson, Gorbačov nebo Tony Blair. Tenhle apartmán je vlastně i takové minimuzeum. Kam se podíváte, tam najdete nějaké umělecké dílo – vázu ve stylu art deco, originální perský koberec nebo vzácný obraz,“ pochlubil se tiskový mluvčí hotelu.