Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Totální střelecká dominance! Lipták v Tokiu získal první zlato, Kostelecký přidal stříbro

OH Tokio: Jiří Lipták vystřílel první zlato
Zdroj: Profimedia
Tokio 2020

Neuvěřitelný příběh napsali čeští střelci na olympiádě v Tokiu. David Kostelecký (46) a Jiří Lipták (39) za sebou v trapu nechali všechny soupeře a rozdělili si mezi sebe dvě nejcennější medaile. V dramatickém finálovém rozstřelu, ve kterém nakonec zůstali jen čeští ostrostřelci, muselo dojít dokonce na roztřel. V něm byl o něco lepší Lipták, který si tak došel pro své premiérové zlato.

Ve finále trapu se v Tokiu představilo celkem šest střelců, včetně dvou Čechů Davida Kosteleckého a Jiřího Liptáka. Zatímco prvně jmenovaný v úvodu téměř nechyboval, druhý minul několik disků. Lipták byl po prvních deseti ranách na děleném čtvrtém místě, Kostelecký na druhém za bezchybným Mexičanem Jorge Martinem Orozcem Diazem.

Právě muž z amerického kontinentu dlouho držel první příčku, a to i po dvaceti ranách. Když ale došlo na lámání chleba, přišly první chyby, kterých využil Kostelecký a nahradil svého doposud bezchybného soupeře na první příčce. Po 25 ranách se začalo vyřazovat a Lipták se musel zlepšit, pokud chtěl pomýšlet na medaili.

České finále

To se také skutečně stalo, Lipták si srovnal mušku a po 35 ranách se zařadil hned za Kosteleckého na druhé místo. V tu chvíli už bylo prakticky jisté, že Češi budou mít hned dvě medaile. Poté, co se z boje o první dvě příčky chybou vyřadil Brit Matthew John Coward Holley, bylo jasno. Lipták s Kosteleckým si to rozdají o zlato!

Lipták, který dlouho mírně zaostával za Kosteleckým, srovnal se svým reprezentačním kolegou krok a napínavý duel došel až do rozstřelu. V něm byl o zásah lepší Lipták, který si tak došel pro premiérové zlato pod šesti kruhy. David Kostelecký k prvnímu místu z Pekingu přidal ve 46 letech skvělé stříbro.

Češi tak v Tokiu mohou slavit už čtyři medaile. Už v předchozích dnech získal stříbro kanoista Lukáš Rohan a bronz vybojoval šermíř Alexander Choupenitch.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články