Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Totální rozkol v ČSSD: Petříček se opřel do své strany i vlády

Totální rozkol v ČSSD: Petříček se opřel do své strany i vlády
Zdroj: Profimedia/Se souhlasem Tomáše Petříčka
ČSSD

Že to v sociální demokracii vře, je jasné už delší dobu. I to byl ostatně jeden z důvodů, proč došlo na odvolání Tomáše Petříčka z funkce ministra zahraničí. Neúspěšný kandidát na post šéfa ČSSD se nyní na Twitteru opřel jak do vlády, tak i své strany. Oběma přitom vyčítá, že příliš tíhnou k Rusku.

ČSSD byla stranou, která vždy tíhla k východní politice. Proto její člen Tomáš Petříček působí jako zjevení. Už když byl na ministerstvu zahraničí, byl proti, aby Česko připustilo do tendru na dostavbu Dukovan ruskou společnost Rosatom. Odmítavě se například vyjadřoval i proti vakcíně Sputnik V, kterou toužil objednat prezident Miloš Zeman.

Petříček tak šel v mnoha případech proti stranickému proudu, což se nakonec ukázalo i jeho kandidaturou na post předsedy ČSSD. V té ale neuspěl, strana si zvolila jednotu, a tak křeslo obhájil Jan Hamáček, který se následně Petříčka zbavil tím, že ho odvolal z funkce ministra zahraničí.

Odmítá rusko-český slovníček

Od té doby Petříček často kritizuje jak vládu, tak i jednání své vlastní strany. Důkazem toho je i jeho nejnovější tweet. "Útok na zboží - Odpálení skladu na našem území. Bratrská pomoc - Okupace Československa. Vojáci na dovolené - Anexe Krymu. Také mi ten rusko-český slovníček podsouvali, ale držel jsem se radši češtiny," napsal bývalý šéf zahraničního resortu na Twitteru.

Oním útokem na zboží tak reagoval na pondělní slova premiéra Andreje Babiše, který výbuch ve Vrběticích neoznačil jako teroristický čin, ale právě jako zmiňovaný útok na zboží. Poslední větou příspěvku pak Petříček nejspíš odkazoval na proruské směřování ČSSD, proti kterému se nejednou ohradil. Možná by se ale Petříček měl ptát sám sebe, zda pro něj má smysl setrvávat v sociální demokracii...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy